Turecký prezident pohrozil USA zničením jejich vojenských oddílů na syrské hranici

657
Print Friendly, PDF & Email
Turecký prezident pohrozil USA zničením jejich vojenských oddílů na syrské hranici

Zdroj: www.partiantisioniste.com

Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan pohrozil Spojeným státům, že zničí jejich ozbrojené, bezpečnostní síly, které stojí na hranicích mezi Tureckem a Sýrií. Jeho slova, prohlášená v rámci vystoupení v Ankaře si nyní dovolím citovat:

Amerika teď na našich hranicích buduje teroristickou armádu, která ohrožuje bezpečnost Turecka. Naším úkolem je zadusit tuto armádu, dokud se ještě nenarodila. Pokud Spojené státy chtějí s těmito divokými tvory navázat spolupráci, tak to je jejich věc. My to ale nedopustíme.

Společně s tímto prohlášením tureckého prezidenta, nutno připomenout i informaci, která se objevila včerejším dnem – a to sice, že koalice v jejímž čele stojí Spojené státy, buduje na syrských hranicích bezpečnostní síly o velikosti 30 000 lidí, přičemž 15 000 lidí má přijít ze syrských demokratických sil (SDF).

Na přítomnost vojenských oddílů na syrské hranici reagoval i Damašek

Možnost reagovat na přítomnost vojenských oddílů na syrské hranici si samozřejmě nenechalo ujít ani syrské hlavní město Damašek, konkrétně syrské ministerstvo zahraničních věcí. To dle informací syrské zpravodajské agentury SANA uvedlo ve svém prohlášení k celé záležitosti, konkrétně tato slova, cituji.

Sýrie rozhodně odsuzuje rozhodnutí USA ohledně ozbrojených band na severovýchodě země, jedná se o jasnou agresi vůči suverenitě a územní celistvosti Sýrie a o další porušování norem mezinárodního práva.

Totéž ministerstvo zahraničí také uvedlo, že rozhodnutí americké administrativy o přítomnosti výše uvedených vojenských oddílů na syrské hranici je součástí jakéhosi likvidačního programu Washingtonu v regionu. Cílem tohoto programu je, dle slov stojících v prohlášení, údajně zhoršit situaci na blízkém východě a vyostřit současné problémy v Sýrii.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů