Turecký prezident chce znovu navázat vztahy s Ruskem

524
Print Friendly, PDF & Email
Turecký prezident chce znovu navázat vztahy s RuskemZdroj: www.sputniknews.com
Turecký prezident chce znovu navázat vztahy s Ruskem
Zdroj: www.sputniknews.com

Turecký prezident, Recep Tayyip Erdogan by po listopadovém sestřelení ruského letounu Su-24, jež byl z oblohy smeten tureckým letectvem, velice rád urovnal několika měsíční, špatný vztah s Ruskou federací. Pro dosažení svého cíle si tak vybral právě, výše zmíněný vojenský incident, z minulého roku, který se mezi Moskvou a Ankarou zvrtnul doslova ve slovní přestřelku, jejímž závěrem byla a stále je celá řada ekonomických sankcí ze stran Ruska, vůči Turecku.

Je tomu jen několik málo dní, co se se turecký prezident, Recep Tayyip Erdogan k této, více jak půl roku staré události, znovu vyjádřil a dokonce některá svá slova adresoval i ruskému prezidentovy, Vladimiru Putinovy. Erdogan konkrétně prohlásil, že k pádu, respektive k sestřelení ruského letadla došlo v důsledku „chyby pilota“.

Na toto prohlášení okamžitě zareagoval turecký zpravodajský server, Hürriyet Daily News, který zdůraznil, že prezident ve svém proslovu zapomněl uvést, kdo konkrétně chybu udělal a v čem tato chyba, která se stalo pro jednoho z ruských pilotů, smrtelnou, vlastně spočívala.

Co se týká Erdoganova proslovu směrem k ruskému prezidentovy, Vladimiru Putinovy tak toho v souvislosti s touto událostí vyzval k tomu, aby kvůli chybě pilota, neobětoval Turecko a začal raději rozvíjet vzájemné vztahy, mezi oběma zeměmi.

Jak ale sám ve svém prohlášení ke konci přiznal, tak údajně neví, jaký má být ten „první krok,“ při opětovném napravování vztahů.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů