Turecko: Zkorumpované volby nahnali do ulic tisíce lidí

499
Print Friendly, PDF & Email
Turecko: Zkorumpované volby nahnali do ulic tisíce lidí
Turecko: Zkorumpované volby nahnali do ulic tisíce lidí
Zdroj: www.nwoo.org

Několika tisícoví, opoziční dav se včera sešel před nejvyšší volební radou v Turecku. A požadoval znovu přepočítat výsledky voleb, které by v současné chvíli vyhrál ministerský předseda Tyyip Erdogana a které opozice a celý Turecký dav považuje za zmanipulované. Následně celí tento dav musela rozhánět pohotovostní policie, vodními děli.

To proč lidé proti Erdoganově straně (AKP), protestují je podezření z korupce. Dokonce takové korupce, že ona strana musela zablokovat své webové stránky, včetně sociálních sítí, jako Twitter, nebo Youtube. Co se týká samotných voleb, tak nejenom, že je veřejnost považuje za zkorumpované, ale také si zde na místní volby stěžovalo více jak 8 000 lidí, převážně tedy lidé z opoziční Republikánské lidové strany, což je podle Jamese Reynoldse, redaktora ze stanice BBC, oproti předešlým volbám, drastický narůst. Zároveň také dodává, že přístup jak na zablokované, oficiální webové stránky, tak i na sociální sítě, je otázkou šikovnosti a technické zdatnosti a prý pro člověka technicky zdatnějšího, není problém se k datům dostat. A poznámky na závěr.

Erdonova strana vyhrála v národních volbách v roce 2002, kdy slibovala, že místní politiku očistí od korupce, to se dnes, podle zpráv, které slýcháme, nedá přesně říci, že by očistil místní politiku od korupce. Každopádně pokud se obvinění proti němu potvrdí, může si na své bilboardy, vyvěšené v roce 2002 napsat pravý opak. Není ani tajností, že výsledky voleb ho mimořádně nadchly a rozhodl se tak kandidovat na post prezidenta. Kdo ví, jak to všechno dopadne?

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů