Turecko vyváželo zbraně do Sýrie

508
Print Friendly, PDF & Email
Turecko vyváželo zbraně do Sýrie
Turecko vyváželo zbraně do Sýrie
Zdroj: www.twitter.com

O zbraních v souvislosti s Tureckem, přesněji řečeno s tureckou tajnou službou MIT, už zde jednou, „řeč“ padla. Konkrétně je o turecké tajné službě v souvislosti se zbraněmi psáno v článku z 18. června, tohoto roku (2015) který najdete ZDE. Od zveřejnění tohoto článku a vůbec prvního poukázání na možnost, že by Turecko mohlo vyzbrojovat teroristické, islamistické skupiny v Sýrii, uplynulo již skoro půl roku a teprve dnes (troufnu si říci, vůbec poprvé), máme možnost se dozvědět skutečnou pravdu. A to přímo od hlavy tureckého státu, prezidenta, Recepa Tayyipa Erdogana, který na úterní řeči ke Dni učitelů veřejně přiznal, že Turecko, využívalo aut své tajné služby, MIT pro dodávání zbraní, teroristickým islamistickým skupinám.

V souvislosti s přiznáním prezidenta k tureckému vyzbrojování islámských teroristických skupin v Sýrii, nutno připomenout další fakta a to sice, že: Pro nás první přiznání k tureckému vyzbrojování islamistických teroristických skupin v Sýrii, bylo už několikátým v pořadí. Již před výše zmíněným Dnem učitelů, přesně v lednu 2014 se totiž odehrálo pár incidentů, které značně „přihrávali“ pravdě, že Turecko místo, vládou řečené Humanitární mise, poskytuje Sýrii, (přesněji teroristickým skupinám v Sýrii) spíše zbraně, než humanitární pomoc, která byla směřována Turkmenům.

A jak, že se to vlastně všechno seběhlo? Inu musíme uznat, že turecká tajná služba, která své vozy poskytla na pašování těchto zbraní pro teroristy v Sýrii, měla trochu smůlu, neboť ve stejnou dobu (tedy v lednu), jako začala se svým pašováním zraní si na místní (turecké) silnice, vyjeli také tamější policejní hlídky. A nutno říci, že byly opravdu úspěšné.

Vůbec první odchyt vozů turecké tajné služby a s tím i první provalení tureckého vyzbrojování, nastal 1. ledna 2014 v Hatayi další se pak odehrál 19. ledna. V obou případech, byly zastaveny auta turecké tajné služby a v obou případech se v autech našli zbraně.

Možná byste řekli, že po policejních, v tomto případě zvláště vydařených hlídkách o tureckém vyzbrojování teroristů v Sýrii, musí vědět přinejmenším všichni obyvatelé státu, né-li rovnou celý svět. V tomto případě se ale těsně po odchycení automobilů dostala celá zpráva o nějakém tureckém vyzbrojování na veřejnost až o několik dní později. Abyste tomu dobře rozuměli – tak na veškerou lež o údajné turecké humanitární pomoci (ve skutečnosti vyzbrojování teroristů v Sýrii) se přišlo během televizního vystoupení, tehdejšího tureckého premiéra, který řekl, že v autech turecké tajné služby byla humanitární pomoc, určená Turkmenům v Sýrii. Jak se následně mnozí přesvědčili, tak premiér lhal, neboť místopředseda Syrsko-turkmenského shromáždění řekl, že žádná auta s pomocí do Sýrie nepřijela.

Definitní „soud“ o tom, zda-li Turecko skutečně vyzbrojovalo či nevyzbrojovalo teroristy v Sýrii, učinil v květnu, roku 2014 deník Cumhuriyet, který zveřejnil článek ve kterém odhalil fotografie z celého zásahu. Na fotografiích bylo jasně vidět munici do těžkých zbraní. O týden později pak stejný deník zveřejnil video z celého zásahu a Erdogan okamžitě hlavnímu editorovi vzkázal, že „za zprávu zaplatí.“

No a úplně posledním upozorněním na turecké vyzbrojování teroristů bylo již zmíněné, úterní přiznání prezidenta Erdogana.

Závěrem by bylo vhodné si uvést, že dle nejnovějších zpráv se v autech našlo, celkem šest kontejnerů s 1000 dělostřeleckých granátů, 50 tisíci náboji do samopalů, 30 tisíci zásobníky do těžkých samopalů a další tisícovkou raket do RPG. A všechno bylo následně zaznamenáno ve vyšetřovacím spisu. Celkem nákladní auta turecké tajné služby do doby odhalení učinila dva tisíce výjezdů do Sýrie.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů