Turecko řádí jak černá ruka, kvůli americké podpoře nové arabské aliance

513
Print Friendly, PDF & Email
Turecko řádí jak černá ruka, kvůli americké podpoře nové arabské alianceZdroj: www.wertyzreport.com
Turecko řádí jak černá ruka, kvůli americké podpoře nové arabské aliance
Zdroj: www.wertyzreport.com

Turecký stát a tamější vláda v těchto dnech dává o sobě zas patřičně vědět. Nejdříve to byli ruské stíhačky v tureckém vzdušném prostoru, teď je to zas údajná americká podpora kurdských milicí. Abyste přesně věděli, o co jde a kvůli čemu Turecko řádí.

Toto pondělí, tedy 12. října, na základě prohlášení syrských, kurdských, obranných jednotek, YPG vznikla nová aliance, přesněji řečeno „Syrská arabská koalice“, která činí něco kolem 3 200 mužů a skládá se, jak z výše uvedených Kurdů, tak z arabských rebelů, kteří se s Kurdy, 12. října spojili. Oficiálním cílem této nové aliance je údajně boj, proti teroristické organizaci, Islámský stát, která nyní operuje v Sýrii, kde by se celý boj měl také odehrát.

Důvodem, proč Turecko nyní tak horlivě zuří je dle čerstvých zpráv údajná americká, vojenská podpora této aliance v níž figurují Kurdové, proti nimž Turecko jak ve své zemi tak ale i v Iráku otevřeně bojuje. Spojené státy podle čerstvých zpráv poskytli mužům, Syrské arabské koalice úplně nové zbraně, které by již v několika následujících dnech měli muži koalice použít na ofenzivu v syrském městě, Rakka.

Americké ministerstvo obrany, Pentagon pak ještě sdělilo, že údajná dodávka a současně také americká podpora arabské koalici, není u konce a že tuto neděli se uskutečnila další podpůrná akce, této koalice, kdy CENTCOM shodil další dodávky zbraní do severní Sýrie.

Právě toto sdělení tureckou vládu, potažmo Turecko, jakožto dalšího hráče syrské války, značně rozčílilo. Jak bylo uvedeno již výše, Turecko se snaží proti Kurdům bojovat a mimo to se také bojí, že díky americké podpoře, mohou kurdské milice v Sýrii nabrat na síle a podnítit separatistické akce v jihovýchodním Turecku. Proto Turci začali Spojeným států a Rusko důkladně klást na srdce, aby si podporu těchto kurdských aliancí dobře rozmysleli. A takováto slova už řekli někteří turečtí činitelé.

Toto konkrétně řekl jeden nejmenovaný turecký činitel, cituji:

Považujeme PYD za teroristickou organizaci a chceme, aby všechny země zvážily následky jejich spolupráce.

Nutno také uvést, že Turecko si později právě z důvodů spolupráce s údajnými teroristickými skupinami, předvolalo ruské a americké velvyslance.

A k údajné americké podpoře teroristických skupin se vyjádřil, také turecký premiér, Ahmet Davutoglu, který řekl konkrétně tato slova, opět cituji:

Jako se spojenecké země neomluví ozbrojenou podporu odnoží Al-Kájdy, Turecko nemůže omluvit ozbrojenou podporu skupinám napojeným na PKK. V této věci nemůže dovolit žádnou toleranci.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů