Turecko pomohlo 400 teroristům vstoupit do Sýrie

648
Print Friendly, PDF & Email
Turecko pomohlo 400 teroristům vstoupit do Sýrie
Turecko pomohlo 400 teroristům vstoupit do Sýrie
Zdroj: www.incisozluk.com.tr

Kolem 400 teroristů, proniklo díky značné pomoci Turecka, do Sýrie, kde se chtějí zúčastnit bojů proti tamějšímu režimu, jež vede nynější, syrský prezident, Bašar Assad. Jedná se v drtivé většině o islamistické povstalce z teroristické organizace, Jabhat Al-Nusra, což je v současné chvíli jakási odnož, nebo chceme-li, tak sesterská teroristická organizace, Al Kájdy.

Teroristům bylo podle všech informací ze strany Turecka, dovoleno překročit Turecko-syrský přechod, Bab Al-Hawa. Tímto vstřícným krokem se tak teroristům podařilo následně překonat i hraniční přechod, Bab Al-Salamiyah, což je město a okres v západní Sýrii, díky kterému se teroristé vrátili zpět do Sýrie a zapojili se do bojů, jež právě probíhají severně od Aleppa ve městě Azaz.

V souvislosti s Islamisty a jejich bojem v Sýrii, nutno připomenout, že nyní islámští rebelové, kteří jsou podporování Tureckem, v Sýrii utrpěli dost velké ztráty. A to nejenom ztráty vojenské, potažmo lidské, ale také územní. Vojenské operace syrské a samozřejmě i ruské armády totiž způsobily, že se značná část islamistického území buď už rozpadla, nebo se postupně s větší ofenzivou syrských vojáků, rozpadá.

Dokonalým příkladem takového islamistické území v posledním tažení, které leží v Sýrii, nám může být třeba takový sever Sýrie. Tam díky vládní ofenzivě došlo k uzavření zásobovacího koridoru, jež militantům umožňoval přesun zásob, posil, zbraní a munice z Turecka do Sýrie.

A u Turecka, přesněji řečeno u turecké pomoci islamistům v Sýrii, ještě malý moment zůstaneme. V této věci nemůže býti totiž tajností fakt, že Erdoganova politika, která nemá nejmenší zájem na tom, aby se celý syrský konflikt uklidnil, budí v Turecku, značné protesty opozice a podnikatelských kruhů, které byli zasaženy ruskými ekonomickými sankcemi.

Zdroj: Euroasie

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů