Turecko již zaplatilo zálohu za ruské raketové komplexy S-400

712
Print Friendly, PDF & Email
Turecko již zaplatilo zálohu za ruské raketové komplexy S-400
Zdroj: www.sputniknews.com

Ruské raketové komplexy S-400, které si objednalo Turecko jsou již z části zaplaceny. Máme-li býti přesní, pak Turecko již za tato vojenská zařízení uhradilo zálohu. Informaci veřejnosti sdělil přímo turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, jehož slova se později objevila v jednom z místních tureckých deníků Hurriyet.

Svůj rozhovor turecký prezident Recep Tyyip Erdogan poskytl již zmíněnému tureckému listu Hurriyet bezprostředně poté, co se 10. září vrátil ze své cesty z Kazachstánu, kdy ve svém rozhovoru nazval Rusy za přátelé. Slova prezidenta Erdogana si nyní dovolím citovat:

Naši přátelé už podepsali dohodu o raketových komplexech S-400. Pokud vím, byla také zaplacena již první částka. Proces bude pokračovat předáním a úvěrovou úhradou. Jak já, tak i pan Putin, jsme odhodláni tuto otázku vyřešit.

K ruským raketovým komplexům S-400 by nebylo na škodu ještě připomenout, že se jedná o systémy, jejichž cílem je efektivně zničit, buďto letouny strategického a taktického letectva, nebo balistické rakety či hypersonické cíle, případně i jiné vzdušné útočné prostředky.

Mimo Turecka si pak stejný typ raketových komplexů objednala i Čína. Ta svou žádost o zakoupení komplexů S-400 zaslala Ruské federaci (přesněji místní Federální službě pro vojensko-technickou spolupráci), koncem letošního srpna. Celkově by Čína těchto komplexů měla v budoucnu obdržet hned deset.

Zdroj: Hurriyet

3/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů