Turecko chce obsadit část Sýrie. Jeho pomocníkem budou Spojené státy s operací pod falešnou záminkou

560
Print Friendly, PDF & Email
Turecko chce obsadit část Sýrie. Jeho pomocníkem budou Spojené státy s operací pod falešnou záminkouZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Turecko chce obsadit část Sýrie. Jeho pomocníkem budou Spojené státy s operací pod falešnou záminkou
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Světem se již delší dobu šíří informace o údajné turecké invazi do Sýrie. Ankara, coby hlavní město Turecka, ale tuto vojenskou akci ze své strany, jednoznačně odmítá a tvrdí, že se nejedná o nic jiného, než o pouhopouhou blamáž, která s realitou nemá takřka nic společného. Podle ruského profesora, Michela Choddudovského, který před několika málo dny vystoupil v ruském rádiu, rádiu Spuntik, je však skutečnost zcela opačná.

Choddudovský se konkrétně staví za názor, že ten kdo tu publikuje blamáž, nebo jinak řečeno lež je v tomto případě, samotná Ankara. Ta je dle slov profesora na invazi do Sýrie moc dobře připravená a dokonce si na celou akci, sehnala i své pomocníky, kterými je vedle Spojených států, také Saudská Arábie. Tento fakt konec konců potvrdil i nejmenovaný geopolitický analytik, jež konkrétně sdělil podrobnosti o celé chystané turecké invazi do Sýrie.

Zmínil se například o tom, že celé této operace by se měli účastnit, krom tureckých pozemních sil, také síly saudské. Nebo padla řeč také o údajném jednání, které se v souvislosti s touto operací konalo v ten samý den, kdy bylo dosaženo dohody o příměří na bezpečností konferenci v Mnichově.

Krom zmíněného analytika se v souvislosti s konferencí, vyjádřil také (rovněž nejmenovaný), ředitel centra pro výzkum globalizace, který slova analytika, pouze potvrdil. A to prohlášením, že se jednání zúčastnili, jak turečtí, tak i saudští zástupci a v jehož čele, se pak objevil americký ministr obrany, Ashton Carter.

Vrátíme-li se znovu k profesorovi Michelu Choddudovskému, tak z jeho slov vyplývá, že v současné chvíli bylo z Ankary vysláno zhruba 100 tureckých vojáků do Sýrie, jejichž úkolem je podpořit povstalce bojující proti prezidentovi Bašáru Asadovi.

Další informace o turecké invazi do Sýrie, doplňuje již zmíněný a nejmenovaný analytik. Ten tvrdí, že Spojené státy, údajně požádaly Saudskou Arábii o spolupráci při pozemních operacích, přičemž všechny tyto operace by měli být vedeny pod falešnou záminkou, kterou bude předstíraný boj proti ozbrojencům islámského státu. Ti (ozbrojenci Islámského státu) jsou ale ve skutečnosti podporováni, rekrutováni a financováni právě Saúdskou Arábií. Takže vše musí být falešné.

V souvislosti s touto operací pod falešnou záminkou, nutno závěrem dodat, že saudští úředníci tento měsíc už dokonce potvrdili svou připravenost, odeslat pozemní síly pro speciální operace do Sýrie.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů