Turecké vojenské letectvo narušilo řecký vzdušných prostor

544
Print Friendly, PDF & Email
Turecké vojenské letectvo narušilo řecký vzdušných prostor
Turecké vojenské letectvo narušilo řecký vzdušných prostor
Zdroj: www.commons.wikimedia.org

Začátkem příštího týdne tomu bude již 14 dní od chvíle, kdy turecká armáda, přesněji řečeno turecké vojenské letectvo sestřelilo ruský stíhací letoun, typu Su-24 a následně také zabili pilota tohoto letounu. Podle všech prohlášení a tvrzení, které Turecko až do této chvíle podalo se tak stalo díky tomu, že Rusko úmyslně porušilo turecký vzdušný prostor. Proč zde tuto událost vlastně zmiňujeme?

Protože defacto ten samý scénář se až na sestřelení letounu, či zabití jeho pilota, přihodil nyní Turecku. Budeme-li přesnější, tak turecké vojenské letectvo, narušilo svými šesti stíhacími letouny, typu F-16, vzdušný prostor Řecka, přesně v úterý a to mezi ostrovy Samos a Chios, odkud je poté museli vyprovodit řecké vzdušné síly. Divadélko v podobě sestřelení tureckých letounů, či jejich pilotů z řecké oblohy se sice neodehrálo. Za to se ale objevila informace o aktivitě, řeckého premiéra, Alexe Tsiprase na sociální síti Twitter, která vyvolává celou řadu otázek. V nejnovějších zprávách totiž stojí, že se řecký předseda, Tsipras v souvislosti s tureckým narušením řeckých hranic na svém twitterovém účtu, zmínil o svém tureckém protějšku, Ahmetu Davutogluovi a také o sestřelení ruského stroje. Tsipras na svůj účet napsal konkrétně tato slova, cituji:

Naštěstí naši piloti nejsou tak agresivní jako byli oni (Turci) proti Rusům.

Jak se ale později (řádově po několika hodinách) ukazuje, tak po celém výše zmíněném twittu, řeckého předsedy vlády, není na twitterovém učtu doslova „ani vidu, ani slechu,“ jako kdyby zmíněný twitt nebyl nikdy vytvořen. Celá tato skutečnost tak vyvolává řadu otázek: Kdo za odstraněním twittu stojí? Může to být snad Merkelová, nebo Obama či někdo jiný, komu se postoj Řecka v současnosti nelíbí? A kdo

Když se zde zmiňujeme o Řecku a Turecku a o jejich vzájemném „handrkování,“ nesmíme zapomenout na fakt, že tyto dvě země mají mezi sebou, celou řadu nevyřešených sporů, týkajících se některých oblastí v Egejském moři. A Turecko v posledních několika letech masivně porušuje řecký vzdušný prostor.

Zdroj: Vlastenecké noviny

5/5 - (2 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů