Turecké pašování zbraní do Sýrie – tři „vojáci“ zatčeni a obvinění z terorismu a špionáže

493
Print Friendly, PDF & Email

Případ tureckého pašování zbraní do Sýrie, nejspíše pro tamější, aktuálně působící teroristickou organizaci, Islámský stát se začíná pomalu rozmotávat. A výsledky vnitřního (státního) vyšetřování vypadají skutečně velice zajímavě. Jak o tomto případu referuje server Anadolu.co s odvoláním na prokuratůru v Istanbulu, tak tři vysoce postavení vojenští činitelé, byly místo pochvaly za nalezení zbraní obviněni tureckými úřady ze špionáže a z vedení teroristické organizace.

Server Anadolu.co celý případ dále rozvádí a podle informací tohoto zdroje byly zadrženi a obviněni, celkem tři vojenští činitelé. Jedním byl generálmajor, Ibrahim Aydin, druhým brigádní generál, Hamza Kelepoglu a třetím obviněným, plukovník ve výslužbě, Burhanettin Kihand. Všichni tito tři lidé byli před několika málo dny předvoláni k soudu, ohledně případu, jež se týkal minulého roku, kdy se uskutečnili kontroly nákladních automobilů, které ovšem patřili Národní zpravodajské organizaci Turecka a které se podle některých tamějších zákonů a také z důvodu bezpečnosti kontrolovat nesmí.

Případ kolem tehdejšího (a dost možná i dneního) tureckého pašování zbraní do Sýrie, byl tehdejšími médii podán formou, že se v autech s humanitární pomocí pro Turky žijící na území Sýrie našly zbraně. Turecká opozice na toto zjištění tehdy zeareagovala podezřením, že zbraně v autech byly určeny pro teroristickou organizaci „Islámské bratrstvo“. A ve výsledku měla zmíněná opozice pravdu, poněvadž tomu není tak dávno, kdy se k tureckému vyzbrojování islamistických skupin v Sýrii, přiznal přímo turecký prezident, Recep Tayyip Erdoğan.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů