Turecká zpravodajská služba transportovala 60 bojovníků Islámského státu

582
Print Friendly, PDF & Email
Turecká zpravodajská služba transportovala 60 bojovníků Islámského státuZdroj: www.wertyzreport.cz
Turecká zpravodajská služba transportovala 60 bojovníků Islámského státu
Zdroj: www.wertyzreport.cz

Více než 60 bojovníku, teroristické organizace Islámský stát, bylo dle tueckého eníku, Nikta, tureckou zpravodajskou službou , transportováno, z Turecka do Sýrie.

Tato zpráva vyšla v tamějším tureckém deníku 3. srpna a informuje o tom, že bojovníci Islámského státu, kteří byly v Turecku, pořádkovými silami mezi dubnem a zářím, minulého roku, kvůli obavám z jejich zapojení do teroristických aktivit, zatčeni byly z vězení na místo plánované deportace, nyní propuštěni. Jejich propuštění se ale odehrálo trošku jiným způsobem.

Podle informací, jež jsou momentálně k dispozici, byli bojovníci za přísného utajení a s vědomím, potažmo souhlasem šéfa policie, agenty turecké, zpravodajské služby naloženi na loď, která jela směrem do Sýrie. Tam na ně už čekali manipulátoři Islámského státu, kteří jim následně a totálně zmanipulovali jejich mysl (vymyli mozky). Nutno podotknut, že samotný převoz, krom toho, že byl přísně utajovaný, tak byl proveden také za mimořádných bezpečnostních podmínek. Unikly informace třeba o tom, že na palubě lodi, byly při převozu bojovníků, údajně vypnuty všechny kamery a lidé pohraniční stráže, Turecka byli staženi ze svých pozic.

Zároveň ve zprávě také stojí, že mezi bojovníky, byli krom dospělých, také děti ve věku 12 let. Nejvíce prý bylo dospělých mužů, naopak žen byly zde jenom dvě. Celou skupinu pak tvořili Američané, Švédi, Němci, Francouzi nebo třeba i Turkmeni, Čečenci a bojovníci z Ingušska či Východního Turkestánu.

Zdroj: Wertyreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů