Turecká vláda zakázala ozbrojeným složkám létat nad Sýrii

512
Print Friendly, PDF & Email
Turecká vláda zakázala ozbrojeným složkám létat nad Sýrii
Turecká vláda zakázala ozbrojeným složkám létat nad Sýrii
Zdroj: www.sputniknews.com

Syrské ozbrojené složky působící v letectví mají podle ruské státní zpravodajské agentury, TASS, která pro více informací odkázala na turecká média, zákaz létat do syrského vzdušného prostoru. Tento zákaz létání do syrského, vzdušného prostoru, podle výše zmíněných, tureckých novinářů z listu Hürriyet, platí pro turecké letectvo až do odvolání a byl vydán v souvislosti s tureckým sestřelením, ruského stíhacího bombardéru Su-24.

Na celou tuto skutečnost ohledně tureckého zákazu, působnosti tamějšího letectva v syrském vzdušném prostoru, poukázaly podle novin, zdroje v silových strukturách, které uvedly, že od 24. listopadu, (tedy přesně od data, sestřelení ruského stíhacího letounu, Su-24), nebyla v syrském vzdušném prostoru, Turky, provedena ani jedna letecká operace. Podle výše zmíněných zdrojů a jejich informací, zákaz turecké působnosti v syrském vzdušném prostoru, vydalo nejvyšší politické, turecké vedení, které krom vydání tohoto zákazu má jako jediné právo, samotný zákaz také zrušit. V souvislosti s tímto právem, by bylo vhodné připomenout, že v současnosti se žádný letoun v tureckém vojenském letectvu, nesmí účastnit vojenských akcí v Sýrii, bez povolení již uvedeného, nejvyššího politického, tureckého vedení.

Pro ty, kteří nevědí, co že se 24. listopadu tohoto roku vlastně stalo a tím je tak pro ně tento článek, společně s tureckým zákazem, jednou velkou neznámou jen připomeneme, že turecký stát 24. listopadu, sestřelil ruský stíhací letoun, S-24 nad syrským územím. Posádka tohoto letounu se naštěstí dokázala katapultovat, i přes to však jeden z pilotů letounu, Oleg Peškov, během klesání k zemi, přišel o život. A to střelbou ze země. Jedná-li se pak o druhého pilota, tak pro něj celá tato vojenská operace dopadla lépe. Byl zachráněn a dopraven na ruskou základnu. Ruský prezident, Vladimír Putin, pak celý tento turecký čin vůči Rusku nazval „bodnutím do zad“.

Zdroj: Euroasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů