Turecká armáda vstoupila do syrského okresu Kobani

706
Print Friendly, PDF & Email
Turecká armáda vstoupila do syrského okresu Kobani
Zdroj: www.gramunion.com

Turecká armáda, podle informací kurdské zpravodajské agentury ANHA, která se ve své zprávě odvolává na informace svých zpravodajů, vstoupila na syrské území, kde se také opevnila. Jedná se konkrétně o syrský okres Kobani, který se nachází na severu Sýrie.

Výše zmíněná kurdská, zpravodajská agentura ANHA v souvislosti s vniknutím tureckých vojenských sil na syrské území, ve své zprávě dále upřesňuje, že samotné turecké vojenské jednotky obsadily v Kobani dvě osady. A to sice osadu Bobene a Siftek, které se obě nachází v západní části uvedeného syrského okresu.

Vedle těchto informací tatáž zpravodajská agentura přidává i svědectví místních obyvatel, podle kterých turečtí vojáci již ve svém okolí rozmisťují mini a těžkou techniku.

K aktuální situaci se samozřejmě vyjádřila i kurdská domobrana, která tento okres společně s nezvanou radikální teroristickou organizací Islámský stát (a teď už i s tureckými vojenskými jednotkami), sdílí. Ta konkrétně pohrozila odvetnou reakcí, která bude následovat v případě, že turečtí vojáci zmíněný syrský okres neopustí.

Zdroj: ANHA

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů