Turecká armáda střílí na uprchlíky, snažící se dostat přes syrské hranice

715
Print Friendly, PDF & Email
Turecká armáda střílí na uprchlíky, snažící se dostat přes syrské hranice
Turecká armáda střílí na uprchlíky, snažící se dostat přes syrské hranice

Zdroj: www.pulse.ng

Uprchlíci snažící se dostat přes Turecko-syrskou hranici se při samotném přecházení hranic střetávají s dost tvrdým odporem turecké strany, konkrétně tureckých bezpečnostních složek. Ty podle informací, které zveřejnila mezinárodní nevládní organizace Human Rights Watch na svých stránkách, střílí do všech syrských uprchlíků, kteří se snaží Sýrii opustit.

Uprchlíci, kteří se nakonec, přeci jen do Turecka dostanou jsou pak, dle výše uvedeného zdroje, deportování zpět do válkou zničené, syrské provincie Idlib. Celý tento proces trvá již od prosince, roku 2017 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace v daném regionu, alespoň částečně uklidnila.

Příčinou celé této „uprchlické laviny,“ která se strhla na Turecko-syrské hranici, je prosincová Rusko-syrská ofenzíva syrském regionu Idlib, která zapříčinila vyhnání skoro 400 tisíc lidí z uvedeného regionu.

Tito lidé se potom přidali k dalším skoro 1,3 milionům Syřanů, kteří žili a žijí v uprchlických táborech v již zmíněné provincii Idlib, kde je nedostatek potravin, vody i zdravotní péče a odkud místní lidé ve velkých počtech utíkají.

V souvislosti s aktuálním přístupem Turecka, respektive tureckých bezpečnostních složek by bylo vhodné připomenout, že 26. března by se v Bulharsku měla konat politická vrcholná schůze. Zde by Evropská unie měla naléhat na Turecko s požadavkem, aby přijalo syrské civilisty, kteří utíkají před válkou. Mimo to se také předpokládá, že Turecko, těmto lidem, poskytne i zvýšenou finanční pomoc.

Zdroj: Hrw.org

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů