Trump zvyšuje výdaje na obranu Spojených států o 9 %

694
Print Friendly, PDF & Email
Trump zvyšuje výdaje na obranu Spojených států o 9 %

Zdroj: www.dailystar.co.uk

Americký prezident Donald Trump chystá v návrhu amerického rozpočtu pro rok 2018 navýšit výdaje na obranu Spojených států o 54 miliard dolarů. To je v přepočtu na české koruny navýšení o zhruba 1,3 bilionů korun, přičemž v měřítku aktuálních amerických vojenských výdajů se jedná o řádově 9% navýšení.

A zatímco do obrany Spojených států se americký prezident Donald Trump rozhodl peníze pro rok 2018 přidat, tak v jiných odvětvích, naopak tok peněz, značně snižuje. Jako dokonalý příklad, jednoho z takových odvětví, které bude mít pro rok 2018 snížený příjem peněz, lze uvést třeba rozvojovou pomoc, nebo i finanční prostředky na ochranu životního prostředí.

V souvislosti se zmíněnými Trumpovými škrty v odvětví pomoci (ať je ta pomoc jakákoliv), nutno ale dodat, že prezident nehodlá zrušit velké sociální programy ani zdravotní programy pro chudé, jakým je třeba Medicare. A to i přes fakt, že mnozí členové republikánské strany požadují i v těchto směrech učinit škrty.

Kdy bude celý rozpočet Spojených států zveřejněn, zatím není přesně známo. Nicméně americký prezident se k této otázce, nedávno vyjádřil, kdy uvedl, že by se tak mělo stát, již v polovině dalšího měsíce, tedy v březnu.

Jeho přesná slova si nyní dovolím citovat:

Budeme dělat více s méně penězi a vládu zeštíhlíme a donutíme ji, aby se více zodpovídala ze svých činů.

K výše uvedenému výroku pak ještě doplnil, že jeho rozpočet pro příští rok by se měl konkrétně zaměřit na odvětví jako je armáda, bezpečnost a hospodářský rozvoj.

Ohledně amerických vojenských výdajů připomínám, že Spojené státy do své armády investují nejvíce peněz na celém světě. Jejich roční výdaje na armádu činí zhruba 600 miliard dolarů, což je v přepočtu na českou měnu nějakých 15 bilionů českých korun.

Zdroj: BBC News

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů