Trump Tower aktuálně, coby nejstřeženější budova Spojených států

434
Print Friendly, PDF & Email
Trump Tower aktuálně, coby nejstřeženější budova Spojených státůZdroj: www.youtube.com
Trump Tower aktuálně, coby nejstřeženější budova Spojených států

Zdroj: www.youtube.com

58 poschoďový mrakodrap amerického miliardáře a nově zvoleného prezidenta, Donalda Trumpa, Trump Tower se během a hlavně po úspěšné prezidentské kampani, změnil doslova a do písmene na nejstřeženější objekt ve Spojených státech. Policisty tady spatříte, opravdu na každém kroku.

Samotná ochrana tohoto mrakodrapu, či chcete-li tak objektu je ale dle dostupných informací velice obtížná. Bezpečnostní opatření, totiž komplikuje, jak velký počet lidí, pohybujících se v této budově, tak ale i fakt, že samotný mrakodrap stojí na jedné z nejrušnějších amerických ulic, kterou je 5. Avanue. Ta se mimochodem nachází v centru Manhattanu.

O tom jak aktuálně probíhají všechny bezpečností prověrky, kolem Trump Tower informovala americká televizní síť, CBS. Ta s odvoláním na své zdroje tvrdí, že momentálně je americkými tajnými službami prověřován, každý člověk, který buďto jenom navštíví, nebo i v Trump Tower pracuje či bydlí. Zabezpečení mrakodrapu, dokonce dosáhlo takové úrovně, že v jeho oblasti, konkrétně na 1 čtvereční kilometr, byla vyhlášená bezletová letecká zóna.

K bezpečnostním akcím, kolem Trump Tower se vyjádřil i šéf jedné americké tajné služby, Ralph Basham, který konkrétně řekl, cituji:

Jak všichni dobře vědí, je to veřejná budova a její zabezpečení je zcela jedinečná situace.

K výše odcitovaným slovům zároveň dodal, že agenti se aktuálně musí vypořádat s novými překážkami pro zabezpečení ochrany nového prezidenta a jeho rodinných příslušníků i vzhledem k velikosti, umístění a dostupnosti této budovy.

Basham také dodal, cituji:

Trump Tower nejde jednoduše uzavřít. Je nutné vyjít vstříc jejím obyvatelům a lidem, kteří jsou v budově a jejím okolí.

V souvislosti s bezpečností kolem Trumpova mrakodrapu, nutno ještě doplnit, že bezpečností manévry mají svůj dopad i na firmy a obchody, jež se nachází v těsné blízkosti této budovy.

Následující citovaná slova jsou zpovědi jednotlivých lidí, kteří žijí, buď přímo v Trump Tower, nebo v jeho blízkosti.

Toto konkrétně řekl jeden z podporovatelů Donalda Trumpa, jež v Trump Tower, konkrétně hned pod bytem samotného Trumpa, bydlí. Cituji:

V posledních několika týdnech to bylo naprosto šílené. Už je to ale trochu lepší, než to bylo, před dvěma, nebo třemi dny.

A takto na bezpečností opatření reagoval jeden z manažerů, restaurace Obica, která se společně s obchody, velice prestižních značek, nachází v těsné blízkosti Trumpova mrakodrapu.

Jeho slova bud znovu citovat:

Newyorská policie nám řekla, že opatření budou trvat nejméně do ledna…..a potom nikdo neví, co bude.

Zdroj: CBS

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů