Trojice amerických rodin, které financují izraelské volební kampaně

494
Print Friendly, PDF & Email
Benjamin NetanjahuZdroj: www.twitter.com
Benjamin Netanjahu
Zdroj: www.twitter.com

Benjamin Netanjahu, v současné době 65 letý izraelský premiér, který před svou volební kampaní, minulý týden, shromažďoval finanční příspěvky, díky kterým snadno porazil svého nejbližšího protikandidáta, bývalého náměstka ministra obrany, Dannyho Danona a dnes je z něj jeden z nejmocnějších lidí v Izraeli, který předsedá své straně Linkud. Podle oficiálních informací celou finanční sbírku tvoří kolem 1 milionů izraelských šekelů, což je pro představu nějakých 166 000 liber a 5 976 000 českých korun, jenomže kdo všechno na tuto sbírku přispěl?

Správná otázka! V poslední době (ono tomu je už pěkných pár desetiletí, možná i století) jsme nepřímými svědky toho, jak Americká vláda financuje vládu izraelskou, jak ve skutečnosti izraelští bankéři působí v USA, a díky svým možnostem v centrálních bankách, tisknoucí peníze, trvale ovládají celé Spojené státy, včetně zbytku světa a posílají miliardy dolarů do Izraele. Rodin, které tyto banky ovládají je podle odhadů celkem 12, přičemž o 2 rodinách – Rockefellera a Rothschilda se mluví a píše nejvíce.

No ale proč je o tom vlastně řeč. Protože v případě izraelské finanční sbírky na volební kampaň, Benjamina Netanjahua se odehrává stejný scénář, ačkoliv ne na tak vysokých místech jako je právě centrální bankovnictví. I v tomto případě přispěli na sbírku nynějšího izraelského premiéra, konkrétně na jeho volební kampaň, nejvíce Američané a to už po třetí, ti samí lidé. A pro změnu jde zas o rodiny, tentokrát ale o tři rodiny – Falicovi, Schottensteinovi a Bookovi, které z celkové sumy (v naší měně, více jak 5 000 000 českých korun), zaplatili podle oficiálních informací 90 % nákladů na kampaň. Všechny peníze, které na sbírku dorazili byly podle zpráv zasílány přes skupinu „Američtí přátelé Likud,“ která má sídlo v New Yorku. Co se týká současnosti, tak se nynější izraelský premiér, Benjamin Netanjahu, chystá na všeobecné volby, které se budou konat 17. března.

Skutečnost o americkém financování Izraele je jak už bylo psáno výše, známá již delší dobu , i přes to však si někteří lidé neodpustili komentář. Tak například jeden z aktivistů, strany Likud, 27letý Yonatan Benizri, vyjádřil velký dík Spojeným státům, cituji:

Děkuji, bohatí Američané. Proč dostávat peníze z Izraele, když je můžete dostat z USA?

Další komentář přidal třeba profesor politologie na Hebrejské univerzitě v Jeruzalému, Herbert Samuel, který řekl, opět cituji:

Pan Netanjahu v posledních 25 letech tvrdě pracoval na tom, aby si udržel síť podporovatelů v USA. Izrael umožňuje dary v primárkách, ale ne v celostátních volbách.

Poznámka redaktora: Aha, takže takhle to je, tímhle systémem se Spojené státy s Izraelem podporují ve volbách. Jednoduše se řídí starým heslem: „Jednou pomůže ve volbách USA Izraeli a po druhé tomu bude naopak.“ Podle posledního výroku od profesora, Herberta Samuela je totiž dosti pravděpodobné, že se USA společně s Izraelí ve volbách navzájem, podporují a zatímco co vedení v USA povoluje dary jak v primárních a celostátních volbách, tak Izrael toto zamítá a povoluje dary jen ve volbách primárních. Možná si teď říkáte, co to má za smysl? Smysl je v tom, že v Izraeli by se v celostátních volbách všemi třemi rodinami milovaný „hrdina,“ Benjamin Netanjahu, nemusel vůbec uchytit. Zatímco pokud by Benjamin Netanjah byl v USA, rodiny jako Falicovi, Schottensteinovi a Bookovi by ho dokázali díky kampani (samozřejmě s podporou členů Nového světového řádu) dosadit až na samotný politický vrchol, tedy na místo prezidenta. Tak vysokého vrcholu se jim ale dosáhnout nepodaří.

Zároveň si ale musíme říct, že každá reklama udělá své, zvlášť pokud do ní nainvestujete více jak 5 000 000 českých korun. Taková kampaň dokáže člověka vytáhnout do pěkných výšin. K čemu že mířím? I přes to, že rodiny Falicovi, Schottensteinovi a Bookovi, podpořili Benjamina Netanyahua pouze v primárních izraelských volbách, síla jeho kampaně by ho podle průzkumu mohla v celostátních izraelských volbách dostat až na příčku nejsilnější strany, která by mohla dostat až 25 křesel.

Falicovi, Schottensteinovi a Bookovi – trochu podrobněji

Celou dobu se zde bavíme jen o tom, jak tyto tři rodiny podporují již třikrát zvoleného, izraelského premiéra, Benjamina Netanyahua, o čem jsme se ale až doposavaď vůbec nezmínili, nebo jsme na to narazili jen krátce je stav samotných rodin. Co vlastní, kolika členná je to rodina, nebo kolik peněz vlastně na samotnou sbírku izraelskému premiérovy věnovali?

Falicovi

Tato rodina se skládá ze tří bratrů, z Leona, Simona a Jeroma, kteří v roce 2001 koupili dnes nazývané bezcelní obchody, Duty Free Americas. Krom těchto obchodů je v jejich vlastnictví i modní návrhářský dům, Christian Lacroi, nebo licence na distribuci voňavek a další kosmetiky značky, Perry Ellis. Co se týká jejich náklonnosti k Izraeli, tak nejvíce pro-izraelským členem rodiny, je matka, Nily Falic, která zastává funkci předsedkyně Přátel izraelské armády. Jedná se o organizaci se sídlem ve Spojených státech, která vyrábí peníze pro izraelskou armádu. Rodina Falicova darovala v roce 2012 na kampaň pana Netanyahu, celkem 46 000 dolarů.

Další rodinou, která si dokázala přijít k milionům, nebo spíše k miliardám je rodina

Schottensteinova

Ta svůj byznys rozjela v roce 1917 v Litvě, kdy nejstarší člen rodiny, Ephraim Schottenstein našetřil, díky prodejem věcí na voze, dostatek peněz na to, aby si mohl otevřít svůj vlastní obchodní dům, Schottensteinův obchodní dům. V současné době je v Litvě pod touto společností více než 20 000 obchodů a hodnota společnosti se odhaduje na cirka 3 miliardy dolarů. Pokud budeme zde hledat nějaké návaznosti na Izrael, nesmí nám uniknout činnost Saula Schottensteina, jehož nezisková nadace, uděluje granty dvanácti židovským organizacím.

Poslední rodinou jsou Bookovi

Ty si svoje místo pro získání milionů dolarů, našli u letadel. Vybudovali totiž největší leteckou, údržbářskou společnost na světě, Jet Support Systems. Celé této společnosti předsedá Robert Book, který rovněž působí, také jako předseda v akciové firmě a mincovně, Franklin. Tato mincovna byla po havárii princezny Diany v roce 1998 zažalována fondem Diana a vzpomínkovým fondem Diany, za nedovolené vyrábění výrobku s portrétem Diany, bez řádné licence. Celý proces se nakonec vyřešil mimo soud, kdy fond Diana zaplatil 21,5 milionů dolarů, které byly následně použity na charitu.

Zdroj: Zvědavec

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů