Tři desítky izraelských důstojníků vstupují do izraelské, opoziční politické strany

502
Print Friendly, PDF & Email
Tři desítky izraelských důstojníků vstupují do izraelské, opoziční politické strany
Tři desítky izraelských důstojníků vstupují do izraelské, opoziční politické strany
Zdroj: www.insider.thcuniversity.org

Více než tři desítky bývalých, izraelských špičkových vojenských důstojníků se toto úterý (27.2.2018), pod vedením brigádního generála Asafa Agmona, rozhodlo vstoupit do izraelské opoziční, politické strany s názvem „Strana práce.“ Informaci sdělila v rámci konference v Tel Avivu, sama politická strana, vedená Avi Gabajem.

Ten v rámci zmíněné konference, krom oznámení vstupu, více jak třech desítek bývalých vojenských příslušníků do Strany práce, společně s již zmíněným generálem Asafem Agmonem, také uveřejnil program politické strany. Jeho cílem bude „předložit Izraeli inkluzivní, morální a zkušené vedení.

Brigádní generál Agmonem pak k onomu politickému programu ještě dodal, že cílem strany bude bránit vládu práva a etické zásady. Krom toho také uvedl, cituji:

Lid Izraele zasluhuje ctihodné a čestné představitele, kteří nepřehlížejí občany a slouží jim – místo toho, aby sloužili sami sobě.

K politickému programu se později samozřejmě vyjádřil i předseda politické strany – „Strany práce“ pan Avi Gabaj, který konkrétně uvedl, cituji:

Musíme nejen předejít příští válce, ale také hledat politické příležitosti zvýšit naši bezpečnost. Viděli jsme extrémně nebezpečnou eskalaci v prohlášeních rabínů proti náčelníkovi generálního štábu a integrování žen do armádní služby. Nyní vyzýváme rabíny tvrdé linie, aby odvolali svá politováníhodná vyjádření a přestali se vměšovat do armády. Není pozdě. Vraťte se ke své roli sjednocování izraelského lidu.

Zdroj: Ynetnews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů