Thajsko posiluje obranu, bojí se teroristického útoku

505
Print Friendly, PDF & Email
Thajsko posiluje obranu, bojí se teroristického útokuZdroj: www.grasshopperadventures.com
Thajsko posiluje obranu, bojí se teroristického útoku

Zdroj: www.grasshopperadventures.com

Thajské království, jež leží v jihozápadní Asii začalo v posledních několika dnech značně zvyšovat bezpečnost ve svých ulicích. Důvodem pro uvedené zvyšování bezpečnosti je strach tamějších obyvatel z možného teroristického útoku.

A nutno uvést, že posilování thajské bezpečnosti probíhá doslova a do písmene, na každém kroku. Ať se podíváte, kam se podíváte všude stojí policajti – na každém citlivějším místě, hlavně pak okolo a uvnitř obchodních domů či uvnitř, ale rovněž také okolo thajského letiště. Právě na těchto místech, v místech, kde se zpravidla pohybuje mnoho lidí je totiž riziko teroristického útoku nejvyšší.

V souvislosti s posilováním thajské bezpečnosti, by nebylo na škodu si připomenout, že už i Thajsko si v proběhu letošního roku prošlo teroristickými útoky. A to přesně letos v srpnu, kdy v jednom z tamějších letovisek a několika městech, přesně v letovisku Chua Cin bylo odpáleno hned několik náloží.

Thajská vláda v současné chvíli z výbuchu a z dalších možných teroristických útoků podezřívá muslimské separatisty, kteří z jihu podnikají ozbrojené boje proti centrální vládě.

K možný teroristickým útokům se dokonce v jednom svém článku věnoval i britský zpravodajský deník, The Guardian, jenž přichází s tvrzením, že výše uvedená ozbrojena skupina, údajně plánovala své útoky provést za pomoci automobilu, naloženého výbušninami. To se mělo nacházet v provincii, vzdálené jen kousíček od thajského hlavního města, Bangkoku.

Ať už Thajsku hrozí, nebo nehrozí teroristické útoky a současná vláda, jak z těch srpnových, tak ale i z těch aktuálně hrozících útoků, obviňuje jednu a tutéž ozbrojenou skupinu, tak realita je v současné chvíli taková, že jasný důkaz o nějaké propojenosti teroristů, potažmo o propojenosti srpnových a aktuálně hrozících útoků, zatím neexistuje.

I přes to však, thajské bezpečnostní složky zůstávají v plné pohotovosti. Teroristické útoky totiž mohou být rafinovaně naplánované až na dobu, kdy Thajsko bude hostitelem důležitého regionálního, politického a podnikatelského setkání, kde bude řada jak politických, tak ale i podnikatelských špiček.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů