„Těsně po chemickém útoku na Idlib, prolétal nad městem ruský bezpilotní letoun,“ prohlašují USA

598
Print Friendly, PDF & Email
„Těsně po chemickém útoku na Idlib, prolétal nad městem ruský bezpilotní letoun,“ prohlašují USA

Zdroj: www.strategic-culture.org

Jeden z vysoce postavených amerických představitelů, který si přál zůstat v anonymitě, uvedl pro americkou tiskovou agenturu Associated Press, že v den chemického útoku na syrské město Idlib, přelétal nad tímto městem, konkrétně nad místní nemocnicí ruský bezpilotní letoun. Uvedená nemocnice byla přitom, podle Associated Press o několik hodin později, neznámou stíhačkou, vybombardována. Důkazy, které by potvrzovaly přítomnost neznámé stíhačky nad nemocnicí, však americká tisková agentura nepublikovala.

Tisková agentura Associated Press v souvislosti s ruským bezpilotním letounem nad Idlibem a zničenou nemocnicí, která byla vybombardována stíhačkou, jen citovala svůj anonymní zdroj, který uvedl, cituji:

Rusy řízený bezpilotní prostředek prolétal nad nemocnicí v Sýrii v tu dobu, kdy se oběti útoku snažili dostat do nemocnice na ošetření. Několik hodin poté, co odletěl bezpilotní prostředek, stíhačka ruské výroby rozbombardovala nemocnici.

Tisková agentura pak ve své zprávě ještě uvádí, že Spojené státy tento akt ruského stíhacího letounu považují za pokus o zamaskování použití chemických zbraní.

Zdroj: Associated Press

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů