Teroristé utrpěli debakl. Během jednoho boje přišli o 800 lidí

574
Print Friendly, PDF & Email
Teroristé utrpěli debakl. Během jednoho boje přišli o 800 lidí
Zdroj: www.cdn.almasdarnews.com

Bojovníci teroristických organizací jako je Haiyatt Tahrir Al-Sham, Dzebchat an Nusrat, nebo z Islámské strany Turkestánu utrpěli v posledním boji, kdy se jen na krátko dostali na území ovládané syrskou vládou, veliký debakl, když během tohoto boje přišli hned o 800 svých bojovníků.

Celý souboj mezi výše uvedenými teroristy a syrskou armádou započal u syrského města Idlib. Zde se povedlo bojovníkům zmíněných teroristických organizací, prorazit syrské vojenské jednotky a na krátký čas se tak dostat až 12 kilometrů za začátek syrských hranic. Dokonce terorističtí bojovníci, později zaznamenali ještě další úspěch. A to sice v okamžiku, kdy se jim na čtyři hodiny povedlo obklíčit 29 členný vojenský oddíl ruských a arabských parašutistů. Všichni parašutisté se ale na konec z obklíčení teroristů dostali a to bez jakýchkoliv ztrát na životech.

Podstatně větší ztráty na životech, však zaznamenali teroristé, proti nimž se takřka ihned, po prolomení syrských vojenských jednotek, „rozběhl“ protiútok složený z ruského letectva a syrských vládních jednotek, který měl za následek 800 mrtvých bojovníků.

Nemůže býti nejmenší pochyb o tom, že tato vojenská protiakce ze strany Sýrie a Ruské federace, teroristickými organizacemi, snažícími se, proniknout na syrské území, značně otřásla. Z dostupných informací totiž vyplývá, že teroristé z již jmenovaných organizací jako je: Haiyatt Tahrir Al-Sham, Dzebchat an Nusrat, nebo i z Islámské strany Turkestánu se na prolomení syrských vládních jednotek, připravovali skoro měsíc, přičemž během této přípravy stahovali své síly z téměř celého světa a soustředili je výhradně na jedno místo. Podle odhadů se bojů zúčastnilo až 7 000 bojovníků, které navíc podporovalo ještě 20 tanků, 50 houfnic a děl.

Samotný útok teroristů se pak odehrál ve dvou vlnách, přičemž v první vlně šli do boje nezkušení teroristé a teprve až v druhé vlně byli povoláni zkušení teroristé. Výsledek tohoto boje mezi teroristy a Syrsko-ruskou armádou dopadl, ale jasně. Teroristé prohráli na plné čáře. Ostatně 800 mrtvých lidí společně se 14 zničenými tanky, 4 bojovými transportéry a 3 raketovými systémy, jasně napovídá tomu, že teroristé v tomto boji jednoznačně pohořeli. Závěrem pak už lze jen dodat, že boj probíhal v pásmu dlouhém 12 kilometrů od syrských hranic, směrem do Sýrie a byl široký zhruba 20 kilometrů.

Zdroj: RusVesna

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů