Teroristé řádící v Sýrii jsou v koncích. Syrská armáda je již připravila o pět čtvrtí

577
Print Friendly, PDF & Email
Teroristé řádící v Sýrii jsou v koncích. Syrská armáda je již připravila o pět čtvrtíZdroj: www.3.bp.blogspot.com
Teroristé řádící v Sýrii jsou v koncích. Syrská armáda je již připravila o pět čtvrtí
Zdroj: www.3.bp.blogspot.com

Tak rychle, jak to všechno začalo, tak to možná, ještě rychleji skončí. Teroristické organizace, které až do nedávna, řádili v Sýrii, z nichž nejvýznamnější je Dažabhat an-Nusra, totiž pomalu ztrácí síly. A společně s úbytkem sil je začíná pomalu, ale jistě z jejich vlastních pozic vyhánět Syrská vládní armáda, která během posledních dvou dnů, obsadila značné množství budov ve východní části syrského města Aleppa.

Podle informací, pocházejících z Centra pro usmíření válčících stran, nacházející se v Sýrii, bylo syrskou armádou ve východní části Aleppa od teroristů osvobozeno, už více jak 2 000 budov. Ty pokrývají přesně pět čtvrtí, které byly dříve pod vládou teroristů. Jednou z osvobozených čtvrtí je Jabal Bidart z níž se na bezpečnější místa v Aleppu, vydalo řádově 903 civilistů, včetně zhruba 1. stovky dětí.

Přesný počet civilistů, jež odešli z uvedené čtvrtě, Jabal Bidart ve svém prohlášení přinesl zástupce, již zmíněného Centra pro usmiřování válčících stran, který konkrétně řekl, cituji:

Jen během posledního dne ze čtvrtě Jabal Bidart, přešlo na bezpečnější místa 903 civilistů, včetně 119 dětí.

Krom civilistů však osvobozenou čtvrť, Jabal Bidart opustilo také devět teroristů, kteří se rozhodli složit zbraně.

V souvislosti s teroristy nutno také uvést, že postupem času, jak se jejich šance na přežití krátí, se mezi samotnými teroristy, objevují stále častější střety. A to kvůli tomu, že někteří terorističtí jedinci, chtějí definitivně opustit Aleppo, zatímco ta radikálnější část teroristů jim v tom brání.

K depresivnější náladě teroristů, ale nepřispívá jen syrská vládní armáda, která aktuálně teroristickým organizacím, společně s ruskou armádou šlape na paty. Přispívají k tomu i lidé, jenž žili po dobu, nejméně čtyř let, pod vládou teroristu a kteří se nyní proti teroristům bouří. V několika případech se jim dokonce díky protestům, podařilo teroristy z některých čtvrtí, úplně vyhnat.

Fakt, že se život v osvobozených čtvrtí, syrského města Aleppa, zase velice pomalu vrací do svých, starých kolejí, potvrdilo i ruské ministerstvo obrany, jenž uvedlo, že Centrum pro usmíření válčících stran v Sýrii, zorganizovalo dodávky humanitární pomoci do osvobozených čtvrtí. V těchto místech je dle informací po dlouhé době obnovován mírový život, probíhá tam formování místních úřadů, je zajišťována bezpečnost a právní řád.

Aktuální informace uvádí, že teroristé už přišli také o svou, vůbec první získanou syrskou oblast, která byla jimi zabrána v roce 2012 a ztratily mezi sebou také plnohodnotné spojení.Jedná se o spojení mezi jižními a severními, teroristickými skupinami, které držely pod kontrolou celé východní Aleppo.

Východní Aleppo ale i přes ztrátu kontaktu mezi teroristy, stále drží pohromadě a i nyní je teroristy bráněno. K definitivnímu rozdělení tohoto města na dvě části, už ale mnoho nezbývá. Podle informací je třeba k jeho rozdělení, překonat už pouze jeden jediný kilometr v přímce, který teroristé stále ovládají. Tento úkol, ale bude dle řady názorů, velmi nelehký.

Formace teroristů, které na území Aleppa působí se totiž snaží, svými silami různě manévrovat. Zálohy těchto formací se ale již pomalu vyčerpali a tak už je jen otázkou času, kdy se syrská vládní armáda zmocní dalšího území. Pokud se jim podaří převzít kontrolu nad kruhovým objezdem Hanano – Haidar, jejich situace může být dle ruského zpravodajského serveru, Newsli.ru, velice kritická.

K současné situaci v Aleppu se vyjádřilo také mnoho arabských médií. Ta uvádí, že mnohým teroristům už jejich špatná situace, naplno došla. A údajně se pod nátlakem syrské vládní armády vzdalo již 200 teroristů. Řada teroristů se s vládními syrskými silami snaží vyjednávat a nabízí předání celé syrské čtvrtě , výměnou za amnestii.

Zdroj: Newsli.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů