Tajná zpráva NATO v německých médiích

712
Print Friendly, PDF & Email
Tajná zpráva NATO v německých médiích
Tajná zpráva NATO v německých médiích
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Skrze německá média se na veřejnost dostala tajná zpráva Severoatlantické aliance, která údajně mluví o současné situaci v Sýrii. Ve zprávě se konkrétně uvádí, že momentálně hlavním bojovníkem proti Islámskému státu v Sýrii je Ruská federace. Ta podle všeho na syrském území provádí celkově účinnější vojenské nálety, než Severoatlantická aliance, která podle zprávy disponuje větším počtem a také kvalitnějšími letadly.

Tajná zpráva z dílny Severoatlantické aliance, se krom vojenských náletů v Sýrii, zaměřila také na probíhající protiruskou propagandu, která mluví o velkém počtu civilních obětí, jež padly v rámci ruských náletů na Islámský stát. Tato lživá slova o civilních obětech jsou v tajné zprávě, naprosto vyvrácena. Severoatlantická aliance si naopak na ruské nálety nemůže stěžovat a ani nestěžuje. Ruské nálety v Sýrii proti Islámskému státu a jiným teroristickým organizacím, považuje za precizní a účinné.

Důvodem pro takové uznání ze strany NATO vůči Rusku jek fakt, že zatímco Ruská federace má v Sýrii něco kolem 40 svých letadel a provede průměrně 75 náletů denně, tak Severoatlantická aliance v této oblasti nasadila zhruba trojnásobek letadel (cca 140) a provede průměrně 20 náletů za den.

Zpráva NATO v závěru uvádí, že odhadem 20 % ruských náletu je směřováno na skupiny, jež jsou severoatlantickou aliancí považovány za teroristické. Další nálety Ruska jsou pak směřovány na vzbouřence, bojující proti režimu současného syrského prezidenta, Bašara Asada.

Zdroj: Freeglobe

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů