Syrsko-arabská armáda uzavřela zásobovací trasu teroristům. Boj rozhodly ruské tanky T-90A

775
Print Friendly, PDF & Email
Syrsko-arabská armáda uzavřela zásobovací trasu teroristům. Boj rozhodli ruské tanky T-90A
Syrsko-arabská armáda uzavřela zásobovací trasu teroristům. Boj rozhodli ruské tanky T-90A
Zdroj: www.youtube.com

Syrsko-arabské armádě se převzetím kontroly nad významnou částí trasy z Aleppa do Damašku podařilo uzavřít zásobovací trasu pro teroristy, kterými je skupina Džaiš al-Fatah a ta je už delší dobu známá tím, že bojuje proti syrské armádě. Odříznutí zásobovací trasy, teroristům se syrsko-arabské armádě podařilo dosáhnout až po osvobození města Khan Touman na jihu oblasti Aleppo, odkud 4. motorizovaná jednotka, již zmíněné armády pokračovala směrem k Damašku, přičemž během své cesty převzala kontrolu i nad vesnicí Al-Kalidia. Tímto krokem armády se tak zásobovací cesta pro teroristy, stala naprosto uzavřenou a hrozilo dokonce rozpadnutí samotné, již výše uvedené, teroristické skupiny, Džaiš al-Fatah.

Uvedeného rozpadu teroristů se nakonec podařilo dosáhnout a to přesně v okamžiku, kdy syrsko-arabské armádě přišli na pomoc šíitské posily z Libanonu, Iráku a Íránu a také díky naprosto přesným a přesně načasovaným úderům ruských vzdušných a kosmických sil. V souvislosti s touto již druhou syrskou ofenzivou, která byla proti ozbrojencům úspěšně zakončena je ale třeba, krom úspěchu podotknout také na velké ztráty v syrských ozbrojených silách. A to nejenom na ztráty, týkající se vojáků, ale také na ztráty ve vojenské technice, která díky byla díky americkým, protitankovým řízeným střelám TOW v rukou ozbrojenců, zničena.

Kdybychom měli celou syrskou, vojenskou ofenzivu proti teroristům, závěrem zhodnotit pak je zde třeba podotknout na fakt, že hlavní zlom v boji učinili, krom již zmíněných ruských sil hlavně ruské tanky, T-90A, které na rozdíl od syrské vojenské techniky jsou odolné proti výše popsaným, americkým, protitankovým řízeným střelám TOW. Právě tyto tanky, umožnili syrsko-arabské armádě ozbrojence porazit. Současná situace je tedy taková, že vládní vojska, jinak řečeno tedy syrsko-arabská vojska s posilami z Libanonu, Iráku, Íránu a Ruska, kontrolují tři čtvrtiny jižního Aleppa.

A podle nejnovějších informací, by osvobození zbývajících částí už nemělo zabrat mnoho času. Cílem syrské armády je nyní osvobodit šíitská města Fuah a Kafraija, která mají značný strategický význam a stala se součástí třetí fáze operace na kterou se syrská armáda v těchto dnech připravuje.

Zdroj: Euroasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů