Syrské město Al-Báb coby centrum pozornosti syrských a tureckých sil

587
Print Friendly, PDF & Email
Syrské město Al-Báb coby centrum pozornosti syrských a tureckých sil
Zdroj: www.bursadabugun.com

Syrským povstalcům, které aktuálně podporuje turecká armáda se v posledních několika dnech konečně podařilo vniknout do syrského, severně položeného města al-Báb, ležícího v těsné blízkosti tureckých hranic. Kromě Tureckem podporovaných syrských povstalců se ale na obkličování zmíněného syrského města, které je momentálně obsazeno radikální teroristickou organizací Islámský stát, podílely i syrské a turecké vojenské jednotky.

Celou informaci na světlo světa vynesl turecký zpravodajský list Hürriyet s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. To ohledně syrských vojenských jednotek doplnilo, že vojenské jednotky se ještě před útokem na al-Báb, zastavily nedaleko tzv. linie dočasné hranice, konkrétně v syrském městě Tadifu, které se nachází zhruba kilometr jižně od zmíněného syrského města al-Báb. Do zhruba stejných míst, jen o kousíček dál pak doputovala i turecká armáda.

Naproti tomu Tureckem podporovaní syrští povstalci, kteří do zmíněného syrského města al-bab, rovnou vtrhli, přišly ze západu.

Samotnou tzv. dočasnou hranici na níž se turecké a syrské vojenské síly, předem domluvili a pak se u ní i obě armády sešly, tvoří syrská dálnice nesoucí označení M4.

Tato dálnice podle dostupných informací spojuje radikální teroristickou organizaci Islámský stát, přesněji město al-Báb se syrským městem Aleppem, přičemž město al-Bab v němž bojovníci islámského státu aktuálně žijí se nachází zhruba ve střední části této dálnice.

Závěrem nutno uvést důvod pro předem dohodnutý postup při osvobozování syrského města al-Bab. V tomto směru se vyjádřil již uvedený turecký zpravodajský listu Hürriyet, který uvedl, že pokud by turecká armáda společně se syrskými povstalci a syrskou armádou, vtrhla do města současně, prudce pak vzrostla pravděpodobnost střetu mezi těmito třemi stranami.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů