Syrská vojska, včetně ruských vojenských posil úspěšně postupují k Palmýře

647
Print Friendly, PDF & Email
Syrská vojska, včetně ruských vojenských posil úspěšně postupují k PalmýřeZdroj: www.dnesky.sk
Syrská vojska, včetně ruských vojenských posil úspěšně postupují k Palmýře
Zdroj: www.dnesky.sk

Válka o území a moc v Sýrii i nadále pokračuje. A prozatím syrská armáda podporovaná ruskou federací, vede nad islámským státem 1:0, nebo teď už možná i 2:0. Své vedení nad islámským státem, armáda Bašara Asada potvrdila v několika předchozích dnech, kdy se celkem třem vojenským brigádám (brigádě „Tiger“, brigádě „Jestřábi pouště,“ Nacionálním sílám obrany a irácké dobrovolnické brigádě „Imam Ali“), podařilo po velice náročných bojích konečně dobýt výšinu Džabal Haial, nacházející se na jihozápadě od Palmýry.

V syrských médiích se o této výšině konkrétně píše jako o jedné z posledních oblastí, která byla dobyta těsně před finálním, zatím ještě ale neproběhnutým dobytím města Palmýra. Aktuální zprávy hovoří o tom, že se syrská, vládní vojska ve spolupráci s ruskou federací pomalu blíží ke královskému, venkovskému sídlu, které se nachází na okraji města Palmýra.

A úspěch syrského vojska byl krom okolních oblastí Palmýri, údajně zaznamenán i na dalších místech v Sýrii. Jsou jimi konkrétně vesnice, nacházející se poblíž města Deir ez Zor. Ty byly včerejším dnem, syrskými vojáky osvobozeny od téměř 4letého diktátu islámského státu, který tyto vesnice, díky tehdejší značné přesile nad syrskou armádou, před uvedenými čtyřmi lety, získal do své moci.

Nyní se očekává, že syrští vojáci napadnou a dokáží osvobodit i ropné naleziště, Taiem jehož zabráním by se život islamistům, velice zkomplikoval a nemohly by z toho regionu už dále tahat ropu. Syrská média s možným osvobozením tohoto ropného pole dodávají, že pro islámský stát, by takováto ropná ztráta byla velkým škrtem přes rozpočet.

Vrátíme-li se ještě zpět k osvobozování okolí syrského města, Palmýra, tak frontový novináři v souvislosti s osvobozeneckými boji dodávají, že to byl právě včerejšek, kdy se odehrály ty vůbec nejkrvavější boje o okolí starobylého města, Palmýra. Kolují například informace o tom, že brigáda „Tiger“ včera, po krátké přestávce obnovila útoky v okolí městečka Dava a k celé akci se údajně připojilo i její letectvo, které neustále bombarduje pozice islamistů.

Krom toho do syrských médií pronikla také zpráva, že se de facto na všech těchto osvobozovacích akcích, podílí i značná část ruského letectva. Tuto zprávu následně potvrdila i tisková služba, brigády „Tiger,“ když zveřejnila prohlášení na své facebookové stránce.

Ohledně ruské aktivity v Sýrii se zmínil také šéf administrativy ruského prezidenta, Sergej Ivanov, který ohlásil, že část ruského vojenského personálu, včetně techniky opustí Sýrii.

I přes toto stáhnutí ruských sil ze Sýrie, však na jejím území i nadále, zůstávají veškeré protiletadlové a protitankové komplexy. Ty si mimo další ruskou, vojenskou techniku, velice pochvalují syrští novináři, kteří zdůrazňují, že ruské komplexy ZRK S – 400 jsou spolehlivou zbraní pro velkou část syrského území a tvrdí, že je to velmi efektivní zbraň. Krom pochvaly novináři, ale také potvrdili tvrzení Ivanova a to sice, že komplexy, skutečně zůstávají na svém místě.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů