Syrská vojenská základna se stala terčem pravděpodobně izraelských raket

748
Print Friendly, PDF & Email
Syrská vojenská základna se stala terčem pravděpodobně izraelských raket
Syrská vojenská základna se stala terčem pravděpodobně izraelských raket
Zdroj: www.sputniknews.com

Syrskou vojenskou základnu T-4 nacházející se v syrském města Homs na severu Sýrie, dnes ráno zasáhlo několik balistických raket. Podle dostupných informací bylo několik vojáků syrské armády zrněno a několik dalších i zabito. Informaci světu sdělily arabské noviny Al-Masdar News, které podle vlastních slov měly zdroje uvnitř libanonské armády.

Patřičné zdroje uvedeným novinám konkrétně sdělily, že vojenský útok s největší pravděpodobností provedla izraelská armáda, přičemž samotné rakety, které později zasáhly zmíněnou syrskou základnu, byly odpáleny nedaleko libanonských hranic.

K samotnému útoku na syrskou základnu se samozřejmě vyjádřila i syrská státní média, která ještě před tím, než s informací přišly již zmíněné arabské noviny, uváděla, že všechny střely vypálené na syrskou základnu, měly plochou dráhu letu a byly údajně vypáleny ze středomoří. Později však syrská média potvrdila informaci arabských novin – a to sice, že celkem 20 střel bylo skutečně vypáleno z okolí libanonských hranic.

Ohledně útoku na syrskou základnu, nutno poznamenat, že samotná syrská protivzdušná obrana dokázala nejméně 8 střel z 20 zlikvidovat.

Zda-li za tímto útokem skutečně „stojí“ Izrael, není doposud zcela jasné, neboť se do teď nepřihlásil k odpovědnosti. Syrská armáda je ale i přes to přesvědčena, že za útokem stojí právě Židovský stát.

Zdroj: www.almasdarnews.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů