Syrská armáda zničila podzemní město Islamistů

588
Print Friendly, PDF & Email
Syrská armáda zničila podzemní město Islamistů
Syrská armáda zničila podzemní město Islamistů
Zdroj: www.n-tv.de

V Sýrii i nadále probíhají zuřivé boje mezi příslušníky Islámského státu a tamější syrskou armádou. Islamisté se i v těchto dnech snaží urputně dobít syrské hlavní město, Damašek, ale moc se jim tohoto cíle nedaří dosáhnout. Jejich lidé jsou totiž den za dnem, syrskou armádou stále více vytlačováni z okolí syrské metropole. Navíc toto vytlačování islamistů, syrská armáda doplnila skvělou operací ve městečku Haras, jež se nachází nedaleko hlavního města, Damašek.

V tomto městečku, syrská armáda našla doslova islamistickou základnu. A to v podobě pěti patrového, panelového domu, pod nímž se nacházelo poněkud rozlehlé islamistické město, tvořené množstvím, podzemních chodeb jež v mnoha případech měřily až několik stovek metrů.

Tyto chodby byly Islamisty hojně využívány a sloužily, například k odstřelování vojáku syrské armády, kdy se příslušníci Islámského státu, pomocí těchto podzemních chodeb přesouvali na různá místa a syrskou armádu, tak dokázali dokonale obklíčit.

Mimo chodeb ale islamisté využívali také panelového domu z něhož si učinili pevnost a právě odtud bylo řízeno hned několik operací, jejichž cílem bylo zničení pozic syrské armády.

Jen pro zajímavost: Pouhých 200 metrů od této islamistické pevnosti se ještě před nějakou dobou, nacházel jeden z hlavních stanu, syrské vládní armády.

Nicméně zpět k článku! Právě toto islamistické městečko se i s jeho lidmi, uvnitř panelového domu, rozhodla syrská armáda, před několika málo hodinami zničit. A to defacto (pro syrskou armádu) jedinou možnou cestou. Několik syrských vojáků, tajně proniklo do podzemních chodeb, kde následně rozmístili mini a celé město, včetně již zmíněného domu v němž se právě nacházelo několik desítek islamistů, vyhodili do povětří.

Závěrem velitel syrské vojenské jednotky, uspořádal v podzemích tunelech, které nebyly odpáleny, speciální exkurzy pro syrské novináře.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů