Syrská armáda zcela převzala kontrolu nad východní Ghútou

609
Print Friendly, PDF & Email
Syrská armáda zcela převzala kontrolu nad východní Ghútou
Syrská armáda zcela převzala kontrolu nad východní Ghútou
Zdroj: www.baomoi.com

Syrská armáda dnešním dnem, již zcela přebrala kontrolu nad syrskou východní oblastí Ghúta, ve které se nachází poslední teroristické stanoviště, kterým je město Dúma. Informaci médiím sdělil náčelník z Centra pro smíření znepřátelených stran – pan Jurij Jevtušenko.

Ten novinářům v rámci výše zmíněné události, konkrétně sdělil, cituji:

Dnes došlo k symbolické události v dějinách Syrské arabské republiky. Státní vlajka vztyčená nad budovou města Dúmy znamenala kontrolu nad tímto městem a tedy i nad celou východní Ghútou.

Dále ale také uvedl, že do města by již v nejbližších dnech měla dorazit ruská vojenská policie, která podle slov samotného Jevtušenka, bude dohlížet na právní pořádek při předávání města (Dúmy) pod kontrolu zpět Damašku.

K již zmíněnému předávání syrské Dúmy „z rukou“ islámských teroristů zpět Damašku, se v posledních hodinách vyjádřil i první náměstek náčelníka hlavní operativní správy Generálního štábu – Vladimir Poznichir. Ten uvedl, že evakuace islámských bojovníků (bojovníci radikální, teroristické fronty Džeiš al-Islám) se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Teroristé dle slov Piznichira stačili do této chvíle ruským zástupcům odevzdat, více jak 400 kusů zbraní. A to společně s velkorážními kulomety, granátomety a odstřelovacími či útočnými puškami.

Nutno závěrem také dodat, že do této chvíle se z města Dúmy a jejího okolí podařilo zachránit, více jak 165 000 lidí, včetně 250 rukojmích.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů