Syrská armáda s ruskou podporou válcuje Islámský stát

580
Print Friendly, PDF & Email
Syrská armáda s ruskou podporou válcuje Islámský stát
Syrská armáda s ruskou podporou válcuje Islámský stát
Zdroj: www.123rf.com

Syrská armáda se značnou pomocí ruského vojenského letectva, velice rychlím krokem vyhání , teroristy Islámského státu ze Sýrie. S informacemi, přišla ruská zpravodajská agentura Russia Today, která konkrétně uvádí, že syrské armádě se už podařilo převzít důležité body v teroristicky obsazených částech Sýrie. Jako dokonalý příklad můžeme uvést třeba výšiny, nedaleko osady Zakíja, nebo syrské město Rakka, které je v současné chvíli místem, velice ostrých bojů a kde na plné čáře, vítězí strana Bašara Asada.

K celé Syrsko-ruské ofenzivě proti Islámskému státu v Sýrii se v interview pro Rossia Today vyjádřil syrský vojenský představitel, který řekl přesně tato slova, cituji:

Podle našich plánů bude ofenzíva probíhat několika směry. Za prvé, k dvěma ropným přečerpávacím stanicím, a za druhé, od této výšiny až k bodu 535 na mapě. V prvním směru se podařilo našim vojskům pokročit o 6,5 km.

V souvislosti s Islámským státem v Sýrii nutno také podotknout na jeho válečné aktivity, které krom odstřelování pozic vládní armády tvoří také sebevražední atentátníci, jež se snaží přiblížit k pozicím syrských vojsk v autech, jež jsou naloženy výbušninami. Syrská armáda však tyto a podobné útoky úspěšně odráží. Syrský vojenský příslušník k těmto zákrokům syrské armády dodává, cituji:

Podařilo se nám potlačit odpor nepřítele v několika bodech ve směru Asaríja — Rakka. Ofenzíva probíhá naštěstí úspěšně. Zahájili jsme operaci před týdnem. Za tuto dobu už jsme vzali pod svou kontrolu řadu strategicky významných bodů v tomto směru.

K boji o syrské město Rakka je třeba také uvést poznámku, že pokud syrská armáda dokáže toto město odříznout od zásobování z území Turecka, pak bude moci syrské vojsko vstoupit do města.

 

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů