„Sýrii osvobodíme celou,“ vzkazuje Bašar Asad

692
Print Friendly, PDF & Email
„Sýrii osvobodíme celou,“ vzkazuje Bašar Asad
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Sýrii chceme od Islámského státu osvobodit celou, ne jenom část.“ Tak zhruba takováto slova vyplývají z rozhovoru, který pro zpravodajský portál Al-Masdar učinil dnes (ve čtvrtek 16. března) syrský prezident Bašar Asad. Dle jeho slov konkrétně bude osvobozen „každý kousek syrského území.“

V rámci zmíněného rozhovoru se syrský prezident vyjádřil k obzvlášť sledované situaci v syrském městě Rakka. K té uvedl, že toto město sice je symbolem Islámského státu a je třeba ho osvobodit, ale nejedná se prý o jedinou a naprosto zásadní prioritu. Podobná situace je dle slov syrského prezidenta všude v Sýrii. Bojovníci Islámského státu jsou podle syrského prezidenta, rozmístěni po celé Sýrii.

Bašar Asad závěrem svého rozhovoru pro uvedený portál Al-Masdar ještě doplnil, že syrská vláda v současné chvíli, staví osvobození všech oblastí na stejnou úroveň. Jinými slovy, žádné město dle slov prezidenta, nemá přednost na osvobození. Všechna města, či chcete-li, tak oblasti jsou na tom, úplně stejně.

Ohledně osvobození Sýrie od bojovníků Islámského státu, lze ještě doplnit fakt, že to není tak dlouho od doby, kdy syrského prezidenta v boji proti Islámskému státu podpořil třeba turecký prezident Recep Tayyip Erdogan jenž uvedl, že konečným cílem turecké vojenské operace v Sýrii je „vyčištění“ Rakky.

A vojenskou podporu Sýrie v boji proti Islámskému státu zvažuje i americké ministerstvo obrany Pentagon, které navrhuje vyslání pozemních sil do země, aby se urychlil boj proti teroristické organizaci.

Zdroj: Al-Masdar

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů