Sýrie zuří kvůli postoji OSN vůči terorismu

612
Print Friendly, PDF & Email
Sýrie zuří kvůli postoji OSN vůči terorismu
Sýrie zuří kvůli postoji OSN vůči terorismu
Zdroj: www.rodon.cz

V jeden den hned dva teroristické útoky, celkem 16 zabitých lidí a dalších více jak 70 zraněných. To je „bilance,“ které poměrně nedávno dosáhla Sýrie, konkrétně jedna z poměrně klidných syrských čtvrtí, al-Zahra, nacházející se ve městě Homs, kde se oba teroristické útoky, odehráli. Pro stát (popřípadě i pár dalších „empatických států, “ potažmo sousedů), kde se tyto činny odehráli, jde jednoznačně o teroristické útoky, pro OSN jsou však tyto události, úplně běžným trestným činem, který není třeba nějak více medializovat.

Inu, vždyť co, „jenom“ 16 zabitých a dalších 70 zraněných lidí, ono vlastně o nic nejde. Tak takovýmito, velice podobnými slovy by se dal popsat, dnešní postoj OSN, vůči terorismu v Sýrii, který samozřejmě ze syrské strany, vyvolal vskutku velké pozdvižení. A nutno podotknout, že současný postoj OSN, vůči terorismu, odehrávajícímu se v Sýrii, nezvedl ze židle jen syrskou vládu, nýbrž i Rusko!

Všechno to začalo u syrského ministra zahraničí, Valída Mualima, jenž poslal dva stejné dopisy na adresu OSN – jeden na Radu bezpečnosti a druhý, generálnímu tajmeníkovi OSN, panu Ki-munovi, v nichž odsuzuje nedávné trestné činy a nazývá je teroristickými útoky. Velice podobnou žádost, v níž jsou hlavním tématem, výše zmíněné trestné činy, potažmo teroristiké útoky, poslalo na adresu OSN, také Rusko.

Krom samotné žádosti o označení trestných činu, za teroristické, však Rusko v souvislosti s výbuchy v Homsu, vypracovalo také návrh prohlášení pro Radu bezpečnosti OSN. Tento návrh byl však, dle diplomatického zdroje, jež se svěřil ruské informační agentuře, RIA Novosti, samotnou Radou bezpečnosti, zamítut. Někteří členové rady prý s s některými ustanoveními v dokumentu, nesouhlasili. Ruská, státní zpravodajská agentura, TASS pak celou informaci upřesňuje a tvrdí, že dokument (návrh) byl odmítnut, popřípadě zablokován, Spojenými státy.

Vrátíme-li se k Sýrii a k jejím listinám, či chcete-li, jinak řečeno dopisům, tak v nich se Sýrie (syrský ministr zahraničí), zmiňuje o „sérii pokračujících zločinů proti lidskosti“ a naléhá v nich na Organizaci spojených národů, aby nemhouřila oči nad terorismem, který se právě odehrává v jejich zemi. Podle slov Sýrie, by se žádný z výše uvedených teroristických útoků, nemusel odehrát, pokud by jisté teroristické skupiny nebyly finančně podporovány ze zahraničí.

Tuto, dle tvrzení Sýrie (syrského, již uvedeného ministerstva) finanční podporu, následně blíže specifikovala, tamější tisková agentůra, která konkrétně uvedla, že syrské mnisterstvo mělo finační podporou na mysli, zejména cituji: „štědrou finanční podporu, dodávku zbraní a střeliva pro teroristické organizace, stejně tak jako politickou a mediální podporu poskytovanou pomocí známých zemí, jako je Turecko, Saúdská Arábie a Katar“.

Krom výše zmíněných zemí jako je Turecko, Saúdská Arábie, či Katar ale jistá podpora přichází i od některých členů Rady bezpečnosti, „kteří téměř nikdy nereagují na teroristické činy v Sýrii, ale přitom odsuzují ty, které se dějí na jiných místech“, čili jinak řečeno, prostě používají dvojí metr.

Typickým příkladem, takového dvojího metru nám může být třeba páteční útok na španělské velvyslanectví v afgánském Kábulu, který byl ostře odsouzen. Člověk by si řekl, že stejná reakce se ozve i na dva útoky, které postihly Sýrii, ale ono ne, opak je pravdou. Dokonce ani po třetím útoku, který se na rozdíl od těch dvou sobotních, odehrál ve čtvrtek ve městě Tell Tamer a při němž vybouchli najednou, hned tři bomby, uložené v kamionech se nikdo neozval. Připomínám, že při tomto třetím útoku zemřelo 60 lidí a dalších 80 jich bylo zraněno.

V souvislosti s probíhajícím terorismem v Sýrii je třeba také uvést slova hlavního města Sýrie, Damašku, který tvrdí, že „mlčení“ o probíhajícím terorismu v Sýrii je totéž jako terorismus podporovat, protože ticho posiluje odhodlání teroristů.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů