Švýcarsko nebude členem Evropské unie

1535
Print Friendly, PDF & Email
Švýcarsko nebude členem Evropské unieZdroj: www.equipmentworld.com
Švýcarsko nebude členem Evropské unie
Zdroj: www.equipmentworld.com

Naděje na švýcarské členství v Evropské unii, dnešním dnem naprosto vyhasla. Horní komora švýcarského parlamentu, jinak přezdívaného také jako Rada státu, totiž dnešním dnem stáhla oficiální žádost Švýcarska o členství v Evropské unii. Tato žádost byla švýcarským státem, jen tak mimochodem na adresu Evropské unie vznesena v roce 1992. Zprávu o stažení švýcarské žádosti o členství v Evropské unii přinesl tamější, švýcarský zpravodajský deník, Neue Zürcher Zeitung.

Ten v souvislosti se stažením žádosti v jednom ze svých článků, konkrétně uvádí, že proti švýcarskému členství v Evropské unii se postavilo hned 27 zástupců. Naopak pro vstup Švýcarska do Evropské unie hlasovalo 13 zástupců.

A toto prý není jediný případ, kdy se švýcarští politici staví proti vstupu Švýcarska do Evropské unie. Už jednou se totiž takto ve Švýcarsku stalo a odpor proti Evropské unii byl daleko větší. Bylo tomu letos v březnu, kdy se proti vstupu Švýcarska do Evropské unie vyjádřila i dolní komora parlamentu. A to v poměru 126 proti vstupu a 46 pro vstup do Evropské unie.

V souvislosti s možným vstupem Švýcarska do Evropské unie by bylo dobré podotknout, že proti členství v sedmadvacítce se krom většiny politiků, staví i drtivá většina místních obyvatel. Tudíž šance na švýcarské členství v Eu je tedy naprosto minimální.

Zdroj: Den24

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů