Světové těžaře provází finanční propad

547
Print Friendly, PDF & Email
Světové těžaře provází finanční propad
Světové těžaře provází finanční propad
Zdroj: www.nibleyco.com

Život světových těžařských společností se začíná pomalu ale jistě stávat, čím dál tím těžším. Podle posledních informací, jež vyplynuly z průzkumů, které provedla americká firma Bloomberg, totiž těžaři po celém zaznamenali v některých případech až rekordní finanční ztráty. Na vině je podle všeho globální snižování cen ropy, které pro těžební společnosti po celém světě znamenalo ztrátu až 15 miliard dolarů.

Vůbec nejhůře jsou na tom podle Bloombergu, americké těžařské společnosti jako například: Hess Corporation, Murphy Oil, Continental Resources nebo Chevron.

Krom těžařských společností ve Spojených státech, ale velice vysokou finanční ztrátu zaznamenala také britská těžařská společnost BP. Ta po veškerém zdanění zaznamenala prodělky za rok 2015 čítající, celkem 6,5 miliardy dolarů. Ještě před rokem se ale tato společnost mohla těšit z výdělku 3,78 miliard.

Zaměříme-li se nyní na 4 výše zmíněné americké, těžařské společnosti, pak k nim lze poznamenat jen toto:

Těžařská společnost, Hess Corporation která má dle Wikipedie sídlo v New Yorku za minulý rok zaznamenala finanční ztrátu ve výši 3 miliard dolarů, přičemž největší propad společnosti nastal ve 3. čtvrtletí, kdy společnost prodělala 1,8 miliardy dolarů. Následkem těchto ztrát musela společnost provést až 40% škrty.

Jde-li v pořadí o druhou těžařskou společnost s názvem „Murphy Oil Corporation,“ a ústředím v Arkansasu a Eldorádu, tak ta za rok 2015 zaznamenala finanční propad o 2,27 miliardy dolarů. Důsledek zde je ještě horší než v předchozím případě. Společnost musela své náklady ořezat o téměř 62 %.

A o nic lepší to není ani v případě třetím. Tedy v případě těžařské společnosti, Continental Resources, která je díky svým ztrátám nucena, své náklady snížit až o 66 %. Výrazně by se měla ale snížit také produkce ropy, této společnosti. Společnost se musí ze současných 220 000 barelů ropy za den dostat na pouhých 190 000 barelů ropy denně.

Co se týká poslední společnosti, doslova těžařského gigantu mezi giganty, Chevronu, tak ten v průběhu 4. čtvrtletí, roku 2015 zaznamenal celkovou ztrátu 588 milionů dolarů. V roce 2014 však tato společnost vykázala zisk 3,5 miliard dolarů.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů