Švédsko postrádá 14 000 ilegálních přistěhovalců. Policie o jejich výskytu nemá tušení

473
Print Friendly, PDF & Email
Švédsko postrádá 14 000 ilegálních přistěhovalců. Policie o jejich výskytu nemá tušení
Švédsko postrádá 14 000 ilegálních přistěhovalců. Policie o jejich výskytu nemá tušení
Zdroj: www.davidicke.com

Ve Švédsku se podle nejnovějších zpráv jako mávnutím kouzelného proutku, najednou ztratilo asi 14 000, nelegálně přistěhovaných uprchlíků, čekajících na deportaci a místní policie aktuálně vůbec netuší, kde se může oněch 14 000 ilegálně přistěhovalých cizinců skrývat. Přesnější informace o pohřešovaných ilegálních přistěhovalcích, přinesl švédský deník, Aftonbladet, jehož redakci poskytla informace, přímo tamější policie, která sdělila, že na konci letošního října požádala o prosazení deportace u zhruba 21 748 lidí z čehož se jich přibližně 14 140, těsně před deportací ztratilo a nikdo v současnosti neví, kde se nachází.

Zbytek lidí, který čítá něco kolem 7 608 osob je podle zpráv umístěn buď v uprchlických centrech, ve vazbě, nebo bydlí na samostatných ubytovnách, kde čekají na slíbenou deportaci.

A k současné situaci, kolem ztracených uprchlíků se krom samotné policie, která ve Švédsku na dohledání pohřešovaných osob, určených k deportaci, momentálně nasazuje veškeré prostředky s cílem snížit, nebo zastavit příliv ilegálních uprchlíků do země, vyjádřil i vedoucí národní pohraničí policie, Patrik Engstrom, který v jedné z vět, jež stojí v prohlášení, konkrétně řekl, cituji:

My prostě nevíme, kde jsou.

V souvislosti se švédskou snahou, snížit počet příchozích, ilegálních uprchlíků do země, kteří pochází většinou z Afriky, nebo Středního východu, souvisí také nedávné změny pravidel pro poskytnutí azylu ve Švédsku. Stát tyto změny provedl konkrétně v listopadu a nejvýraznější změnou je délka takového azylu či způsob přijmutí takového afrického občana. Krom toho, že Stockholm bude od zavedení změn poskytovat jen dočasná víza a děti ucházející se o azyl budou nově lékařsky ověřeni, tak i třeba takové právo na sloučení rodiny bude přísně posouzeno, podle nových opatření.

Ke konci tohoto článku by bylo možná dobré si společně s novými změnami, ohledně získaní azylu ve Švédsku (zmíněné výše), uvést také počty, v současné době tolik probíraných uprchlíků, jež během tohoto roku přišli do Švédska. A nutno uznat, že čísla jsou to v skutku astronomická, neboť jen za tento přijaly Švédské úřady více jak 120 000 lidí, příčemž příchod dalších 70 000 lidí je očekáván do konce tohoto roku. Jde-li pak o porovnání a o současnou pozici Švédska v Evropě, tak je třeba říci, že v minulém roce, roce 2014 tato skandinávská země přijala zhruba 81.000 uprchlíků. Oproti minulému roku 2014, tedy Švédsko přijalo dvojnásobek lidí a díky tomuto návalu se tak oficiálně stalo také čtvrtou zemí Evropské unie, která po Německu, Rakousku a Slovinsku v září tohoto roku obnovila hraniční kontroly.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů