Švédsko na univerzitách zavádí nový předmět – „násilí mužů proti ženám“

692
Print Friendly, PDF & Email
Asa Regner - Švédsko na univerzitách zavádí nový předmět - „násilí mužů proti ženám“
Asa Regner
Švédsko na univerzitách zavádí nový předmět – „násilí mužů proti ženám“
Zdroj: www.actuall.com

Švédská vláda se rozhodla mezi vzdělávací předměty na univerzitních školách nově zařadit i předmět s názvem „Násilí mužů proti ženám.“ Studenti univerzit by se tak podle slibů švédské vlády mohli již v brzké budoucnosti, během svého studia, nově setkávat se zneužívanými ženami a dětmi.

Toto rozhodnutí vydala švédská vláda pátek a ihned po svém vydání s k němu ve svém prohlášení vyjádřila švédská ministryně pro rovnost Asa Regnér, která prohlásila, cituji:

U některých zaměstnání mohou být znalosti o násilí kriticky důležité pro záchranu životů. Studenti budou mít povinná školení o tématu mužského násilí v intimních vztazích, kdy se budou setkávat jak s agresory, tak s oběťmi násilí. Toto je základní opatření, které by mělo být zavedeno po desítky let. Kdokoliv, kdo se těmito problémy zabýval, chápe, že vláda zaváděním těchto změn utváří historii.

V reálu tak slova švédské ministryně znamenají, že řada Švédu studujících obory jako je právo, medicína, zubní lékařství, psychologie, či fyzioterapie, nebo zdravotní sestra si budou muset povinně podle nového zákona dodělat i kurzy o „násilí mužů proti ženám.“

K nově vydanému rozhodnutí švédské vlády, týkající se údajného násilí můžu na ženách, či dětech lze uvést výsledky studie z roku 2013. Tu na širším západě a ve Švédsku provedla univerzita v Gothenburgu a přišla se závěrem, že většími iniciátory domácího násilí byly v roce 2013 s největší pravděpodobností spíše ženy, než muži.

Zdroj: Breitbart.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů