Švédská policie obviněna z utajování informací o sexuálních útocích

592
Print Friendly, PDF & Email
Švédská policie obviněna z utajování informací o sexuálních útocích
Švédská policie obviněna z utajování informací o sexuálních útocích
Zdroj: www.patriotupdate.com

Je známo, že policie jakožto státní bezpečnostní složka, nemá defacto globálně moc dobrou vizitku. Lidé v policejním sboru pracující se do tohoto povolání (neplatí to vždy a u všech), většinou dostanou až v poslední fázi, tedy ve fázi, kdy jinde práci nedostanou a tato práce na ně v podstatě zůstane. Krom těchto lidí, kteří s danou prací nemají až na uniformu, takřka nic společného a do jisté míry za „poškozování“ vizitky policie nemohou, tu ale pracují také lidé (případů je nespočetně), kteří vizitku této složky pro svůj prospěch, kazí záměrně. A proč vlastně píši o vizitce policie?

Jednoduše proto, protože právě onu vizitku si před několika málo dny, pořádně „pohnojila“ švédská policie, která dle informací, zpravodajské agentury TASR, jež byly zveřejněny na webu Teraz.sk zatajovala hned několik sexuálně motivovaných útoků ze strany migračních vetřelců. Tyto útoky se dle výše zmíněné zpravodajské agentury odehrály během festivalu „We are Sthlm,“ určený pro mládež ve věku od 12 do 17 let.

Švédská policie ale sexuální incidenty, kterých bylo za rok 2014 a 2015 nahlášeno celkem 38 (sexuální útoky a znásilnění), začala řešit až nyní, když na to upozornil tamější švédský deník, Dagens Nyheter, jehož redakce policii obvinila z utajování informací.

Celou situaci, ohledně zamlčování útoků, okomentoval mluvčí policie, Varg Gyllander, který konkrétně řekl, cituji:

Určitě bychom měli o tom psát a informovat o tom lidi, o tom není pochyb. Ale proč se tak nestalo, to nevím.

Informaci týkající se švédské policie přinesl dnes zpravodajský server, The Local.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů