Strmý pád Angely Merkelové

574
Print Friendly, PDF & Email
Strmý pád Angely Merkelové
Strmý pád Angely Merkelové
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Německá kancléřka, Angela Merkelová zažívá v posledních několika dnech, nebo přesněji řečeno spíše v posledních několika měsících dost krušné vládní období. Lidé v Německu jsou totiž už z její politiky, dost unavení a znechucení. To konec konců dali najevo i v posledním průzkumu veřejného mínění, kde se z celkem 501 dotázaných Němců, více jak 50 % vyslovilo pro konec Angely Merkelové ve vrcholné politice. Tento průzkum provedla německá firma, Emnid pro německý deník, Bild am Sonntag.

A z výsledků, výše uvedeného průzkumu, který je vůbec nejméně pozitivním od doby, kdy Merkelová do funkce, předsedkyně vlády nastoupila (rok 2005) je pravděpodobné, že toto volební období, končící na podzim, roku 2017, bude pro Angelu Merkelovou obdobím posledním. Pro její znovu-zvolení totiž hlasovalo pouhých 42 % lidí, přičemž v drtivé většině šlo o příznivce Křesťanskodemokratické unie (CDU), které Angela Merkelová předsedá.

Politický pád německé kancléřky, Merkelové zavinila hlavně série teroristických útoků, které se letos v červenci odehrály hned na několika místech Německa a vždy za nimi stáli ti samí lidé. A to sice migranti, kterých do Německa, díky vstřícné politice Angely Merkelové, přišlo jen v minulém roce, více jak jeden milion a dokonce tohoto roku jich má dledostupných informací přijít dalších 300 tisíc!V souvislosti s červencovými útoky ještě dodám, že tři z útočníků byli žadatelé o azyl a další dva byli údajně spojeni s Islámským státem.

Samotné teroristické útoky v Německu a defacto pozvánka uprchlíků do Evropy, ale nejsou jedinými dvěma věcmi, které Němce vytáčí a za které se němečtí občané Angele Merkelové v následujících parlamentních volbách, příští rok nejspíše pomstí. Těch věcí, kterými se Angela Merkelová zošklivila svému lidu je ještě daleko více. Mezi ně patří, například i neústupná podpora nelegálního převratu na Ukrajině, která dříve bývala stabilním státem, nebo podpora americké politiky ve snaze, změnit režim v kdysi sekulární a prosperující Sýrii.

Jak se k těmto faktům točícím se kolem německé kancléřky, Angely Merkelové, samotní Němci nakonec postaví, jestli jí to opravdu ve volbách „spočítají,“ nebo jí dále nechají „u kormidla“ je prozatím ve hvězdách. Sama Merkelová totiž s odvoláním na momentální vyčerpanost ještě ani neprozradila, jestli vůbec bude na další volební období kandidovat. Ke své kandidatuře se prý ale vyjádří až v pravý čas.

Zdroj: Euroasie

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů