Střední Evropa zavřela dvířka uprchlíkům a Balkán má problémy

456
Print Friendly, PDF & Email

Česká republika, Maďarsko, Slovensko a ještě včera také Polsko. To jsou země střední Evropy, které odmítají, v případě Polska, odmítali přijmout povinné kvóty. Česká republika společně se Slovenskem drží tak nějak při sobě, Maďarsko se rozhodlo jít svojí cestou, přičemž na hranicích vybudovalo plot okolo něhož v současné době stojí vojáci a místní policie. Co se pak týká Polska, tak to dalo uskupení V4 (Visegrádské skupině, popřípadě 4ce), jasně najevo, že je třeba se přizpůsobit „módními trendu“ Evropy. Tedy jinak řečeno, když celá Evropa přijímá uprchlíky, tak proč bychom je nemohli přijímat i my, přeci kvůli tomu nechceme být odstrkováni, že? 

Když už jsme u těch států střední Evropy, pak nesmíme zapomenout na ekonomickou velmoc, Evropské unie, jménem Německo, které stejně jako státy V4, pravděpodobně značně omezí, nebo změní podmínky pro přijetí uprchlíků. Máme-li si to tedy shrnout, pak se dá říci, že státy střední Evropy, před uprchlíky začínají zavírat svá dvířka. A právě na toto zavírání dvířek poukázal i americký televizní kanál Fox News, podle jehož informací, díky činům střední Evropy se ve velkých problémech začínají nacházet státy Bálkanu, jako je Chorvatsko, Řecko, Makedonie, či Srbsko. Právě v těchto zemích se dle hlášení Fox News začínají hromadit tisíce uprchlíků.

Na situaci reagují i politici a média

V souvislosti s přívalem uprchlíků se vyskytla řada varovných zpráv. Například takové německé, zpravodajské služby varují, před radikály, kteří se 100% někde v davu uprchlíků nacházejí a jejich cílem je právě Evropa. Varovnému upozornění se nevyhnul ani evropský komisař, pro sousedskou politiku a rozhovory o rozšíření Evropské unie, Johannes Hahn, který se v souvislosti se seskupováním uprchlíků na Balkáně, začal tamějších (balkánských) států zastávat a tvrdit, že ignorace uprchlíků ze strany Německa je velkou, doslova řečeno, geopolitickou chybou. Tvrdí, že není fér obviňovat balkánské státy z nezvládnutí hraničních kontrol.

Dále jeho slova odcitovala televizní stanice Fox News, rovněž cituji:

Balkán by se neměl stát odkladištěm pro uprchlíky.

Krom Johanna Hahna se k uprchlické krizi, vyjádřili ale i další politické osobnosti, například současný maďarský ministr zahraničí, Péter Szijjártó, který poznamenal, že do Evropy by během uprchlické krize mohlo dorazit až na 35 milionů uprchlíků, mezi nimiž se bude ukrývat i „hromada“ teroristů. Tomuto tvrzení z úst maďarského ministra ale nevěří spolková, zpravodajská služba BND, která odhaduje, že maximální počet uprchlíků, jež by se mohl vydat tzv. „balkánskou cestou“ dosáhne maximálního počtu 1,5 milionu lidí.

Je špatně a bude hůř

Když se podíváte na čísla, jež byla zmíněná výše, pak vám musí dojít, že krom Evropy se další vlna uprchlické krize, kdy sem má dorazit skoro 2 miliony lidí, projeví i na státech balkánského poloostrova. Nutno dodat (připomínám, že už to tady jednou padlo), že již nyní situace ve státech jako je třeba Srbsko, či Chorvatsko je velice vyhrocená. Vezme-li to popořadě, tak do Chorvatska díky „definitivnímu“ uzavření hranic a „proti-kvótskému“ postoji střední Evropy, jen za včerejšek, přišlo několik tisíc uprchlíků, hlavně ze Srbska, kam je vyhnala maďarská policie. Kroky maďarské policie pak odsoudil srbský premiér, Aleksandar Vučić, který celou akci proti uprchlíkům nazval za agresivní a obvinil policii z použití slzného plynu.

Ve špatné situaci se ale krom Srbska a Chorvatska, nachází také Makedonie, jejíž vláda pod tíhou přistěhovalců, vyhlásila na následující rok stav nouze. Mimo to zvažuje také, stejně jako tomu bylo u Maďarska, výstavbu pohraničního plotu.

Poslední zemí, která má s uprchlíky problém je náš sousedský, alfa ekonomický stát jménem Německo. Jak bylo již výše popsáno, tak i Německo se rozhodlo s přijímáním uprchlíků, něco udělat. Nicméně je třeba zdůraznit, že i přes výše uvedené tvrzení o změně postoje k přijímání uprchlíků, toto tvrzení nebylo potvrzeno, tudíž je třeba ho brát poněkud s rezervou.

V letošním roce by do Německa mělo přijít až 800 000 uprchlíků, přičemž jejich největší část by měla pocházet z Islámů, což v Německu vyvolalo značné obavy o bezpečnost o které později mluvil šéf spolkové zpravodajské služby, Gerhard Schindler. Ten konkrétně tvrdí, že největší nebezpečí hrozí jednoznačně od džihádistů v Německu. Krom toho bylo také zjištěno, že se v Německu snaží proniknout mezi uprchlíky a zneužít jejich těžké situace, kdy utíkají před válkou ve své zemi. O této skutečnosti informovalo prohlášení IS, který upozornil, že do Evropy vysílá v rámci migrační vlny, stovky džihádistů s platnými doklady s nimiž do Evropy mohou normálně vstoupit, bez toho aniž by byli poznáni. Islámský stát totiž dále uvádí, že se mu podařilo zajistit stovky prázdných syrských pasů. Teď už ale Schindler k džihádistům. Řekl tato slova, cituji:

Pro džihádisty je mnohem snazší získat falešný nebo zcizený pas a dostat se do letadla. Skutečné nebezpečí tedy pochází z Evropy od těch, kteří se k nám vrací z bojišť na Blízkém východě.

S těmito slovy ho následně doplnil i poslanec, Clemens Binninger.

Musíme být skutečně velmi opatrní. Toto nebezpečí je aktuální.

Výsledek této uprchlické krize je tedy jednoznačný. Evropa bude krom, válkou postižených lidí, zaplavena také celou řadou teroristických útoků a spolu s nimi spojenými teroristy. Dalším nebezpečím, jež na Evropu, bezesporu číhá jsou různé tropické nemoci, které mohou mít za následek mnoho mrtvých. Pokud Evropa dále „pojede“ takovým směrem, jakým se „rozjela,“ a jede nyní, pak tu za chvíli nebude jediný normální Evropan, ale jen samé, hadrem zahalené ženy a šaríou praštění muži, kteří nemají problém zabíjet. Situace okolo Muslimů je už teď hrozná a bude ještě horší, pokud se nezvedneme a nebudeme s tím něco dělat.

Zdroj: Eportal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů