Stanové město pro 3 miliony lidí, aneb vítejte v Saudské Arábii

619
Print Friendly, PDF & Email

100 tisíc stanů na 20 kilometrech čtverečních, tak přesně takovéto stanové městečko, chceme-li kemp se nachází kousek od saudské oblasti s názvem Mina. Původně byly tyto stany určeny především poutníkům, jež více jak 5 dní, každoročně cestovali do Mekky. V současné chvíli je ale tento stanový kamp prázdný a proto se nabízí dvě velice jasné otázky: „Proč je tento kemp, pro 3 miliony lidí vlastně prázdný?“ a „Jak to, že se zde nemohou ubytovat pro Evropu, ekonomicky nároční uprchlíci?“

Odpovědí na otázky může být mnoho. Možná se Saudská Arábie a defakto celý Perský záliv, který nechce přijmout uprchlíky, rovněž bojí ekonomické zátěže imigrantů, a nebo si jen prostě nechtějí ničit svou zemi a svůj majetek, cizími a chudými lidmi, což uprchlíci jsou pro Saudskou Arábii jsou. A u ničení majetku ještě chvíli zůstaneme. Nemůže být totiž tajností, že stany, které stojí kousek od saudské oblasti, Mina jsou v porovnání s obyčejnými stany, velice luxusní, dokonce tak luxusní, že si o nich uprchlíci v Srbsku, či Maďarsku mohou nechat jen zdát. A Co že je na těchto stanech tak luxusní?

Krom toho, že samotný stan je postaven ze sklolaminátu, tak je ještě každý vybaven elektrickým vedením, které umožňuje jak chod klimatizace, tak i kuchyňské linky, nebo hygienických zařízení. Jde tedy vlastně o takové zmenšené, rodinné domy, dnes bohužel prázdné.

Saudská Arábie se ale místo přijímání uprchlíků zavázala k tomu, že v Evropě zaplatí výstavbu až 200 mešit pro uprchlíky.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů