Srbsko jedná o koupi raketových systémů S-300

641
Print Friendly, PDF & Email
Srbsko přemýšlí a jedná o koupi raketových systémů S-300
Zdroj: www.direktno.hr

Srbská armáda potřebuje do vojenského arzenálu své země, hned dvě divize raketových systémů S-300 a jedno plukovní velitelské stanoviště. Z tohoto důvodu, tak momentálně srbská vláda, konkrétně srbský premiér Aleksandar Vučić jedná s Ruskou federací a Běloruskem o možném zakoupení těchto zařízení. Informaci přinesla ruská informační agentura Sputniknews s odvoláním na prohlášení samotného srbského premiéra. Ten k jednání o koupi vojenských zařízení, uvedl, že už o tom jednal, jak s prezidentem Běloruska, tak ale i Ruska. Jeho přesná slova si nyní ale dovolím ještě citovat:

V případě S-300 k rozhodnutí ještě nedošlo. Mluvil jsem o tom během jednání s prezidentem Putinem. Rovněž jsem o tom mluvil i s prezidentem Lukašenkem.

A k zakoupení velitelského stanoviště, prohlásil, opět cituji:

O této otázce zatím nemáme žádnou dohodu. Bylo by pro nás důležité mít dvě divize a jedno plukovní velitelské staniště. Vyřešilo by to naše požadavky na řadu let do budoucna.

Ohledně možného zakoupení výše zmíněných raketových systému S-300 by bylo vhodné si ještě připomenout nedávnou historii celého nápadu, zakoupit raketové systémy. Ten vzešel z hlavy srbského ministra obrany Zorana Đorđeviče letos v lednu, kdy oznámil, že plánuje jednat s Běloruskem o dodávkách systémů S-300. Pokud pak v této záležitosti přijde řeč na Rusko, tak tehdy oficiální informace o možném zakoupení vojenského techniky z Ruska, nebyly zveřejněny.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů