Spojené státy ztrácí v postoji k syrské situaci u evropských státu podporu. Rusko naopak přízeň Evropy získává

535
Print Friendly, PDF & Email
Podpora Spojených států ohledně syrské situace se hroutí. Postoj Ruska naopak nabírá na síle
Podpora Spojených států ohledně syrské situace se hroutí. Postoj Ruska naopak nabírá na síle
Zdroj: Vlastní

Spojené státy, které podporovali a stále podporují svržení syrského režimu, včetně tamějšího prezidenta, Bašara Assada, velice rychle ztrácí podporu u evropských států. Naopak Rusko, které jednoznačně vyzývá k pomocným operacím v Sýrii, svou podporu v Evropě, velice rychle získává.

Evropa konečně dostala rozum. I takovými to slovy by se dal pospat obrat, který nyní nastal u států, jež doposavaď a věrně naslouchali Evropské unii, která je řízena z Washingtonu, kde se zoufale snaží si otevřít další vrata do Ruska, aby na jeho hranicích mohli vyhrožovat a ukazovat svoji sílu. Bohužel, nebo respektive zaplať pán bůh, režim v Sýrii je stále u své moci a doufejme, že nápor a boj, který vede s Islámským státem, tento režim ustojí. Pokud syrský režim padne a Islámský stát zvítězí, bude to pro Evropu ekonomická katastrofa s nedozírnými a nejspíše i nevratnými následky.

Současná situace je taková, že státy jako je Rakousko a Španělsko požadují nové projednání amerického postoje, vůči syrskému režimu a její nejvýraznější tváři, prezidentovy, Bašaru Assadovi, kterého Spojené státy chtějí svrhnout.

V souvislosti s žádostmi evropských států lze spojit i některé politické výroky, které stále častěji volají po tom, aby prezident Sýrie, Bašar Assad byl evropskými státy přijat za kolegu, který se stejně jako třeba Rusko, Írán či Turecko bude bojovat s islámským státem.

Pokud se jedná o samotné projevy tak například rakouský ministr zahraničích věcí, Sebastian Kurz, vyzývá k tomu, aby se společné řešení, syrského problému stalo naprostou prioritou. Konkrétně ve svém projevu, který vám za chviličku odcituji, vyzývá ke spolupráci takové mocnosti jako je Írán a Rusko.

Nemůžeme vyřešit problém bez takových mocností, jako je Rusko a Írán, musíme projevit pragmatickou solidaritu a kromě toho integrovat hlavu Sýrie do boje s teroristy.

Velice podobné prohlášení pak učinil i španělský ministr zahraničních věcí, José Manuel García-Margallo, který stejně jako jeho rakouský kolega vyzývá ke spolupráci a k usednutí a Assadem za jeden stůl.

Zdroj: Sputniknews

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů