Spojené státy zdržují zveřejnění snímků sestřeleného letounu MH17

592
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy zdržují zveřejnění snímků sestřeleného letounu MH17Zdroj: www.independent.co.uk
Spojené státy zdržují zveřejnění snímků sestřeleného letounu MH17

Zdroj: www.independent.co.uk

Letecké neštěstí, které se odehrálo před téměř 2 lety nad Ukrajinou, kdy bylo nejspíše raketovým systémem Buk sestřeleno malajské dopravní letadlo s označením MH17, stále není dořešeno a uzavřeno. Do jeho konečného uzavření mu totiž aktuálně, dle německých novinářů, brání Spojené státy, konkrétně některé tamější orgány, které jsou v této záležitosti velice neochotné.

Němečtí novináři ve svém článku, který byl zveřejněn deníkem Junge Welt konkrétně upozornili na to, že současný americký ministr zahraničí, John Kerry, těsně po výše uvedené letecké havárii, prohlásil, že ví, kdo za sestřelením malajského letounu stojí. A údajně má v tomto případě, proti pachateli v rukou i nepopiratelný důkaz, který může vše jednoznačně potvrdit. Nicméně čas plynul a plyne, jako voda v mlýnském náhonu a Spojené státy, dodnes žádný nepopiratelný důkaz nepředložily. Naproti tomu východní velmoc, Rusko zveřejnilo satelitní snímky z místa havárie již čtyři dny po letecké katastrofě.

V článku německého deníku je v souvislosti s mlčením Spojených států, ohledně havárie letounu MH17 zmíněn investigativní novinář, John Perry se sídlem ve Spojených státech. Ten v současné době, dle dostupných informací spravuje webové stránky investigativního magazínu, Consortiumnews a tvrdí, že mu zdroje z bezpečnostních složek potvrdili, že americké satelitní snímky zachycují něco, co Spojené státy nechtějí ukázat světu. Údajně má jít o vojáky v ukrajinských uniformách nacházející se v blízkosti raketového systému Buk.

Nicméně tyto závěry, do doby než Spojené státy, nepředloží svůj výše uvedený nepopiratelný důkaz, nelze 100% potvrdit. Zpráva nizozemských vyšetřovatelů se totiž neshoduje s verzí Johna Perryho. Ve zprávě je konkrétně uvedeno, že letoun byl zasažen velkým množstvím vysokoenergetických objektů. Co už ale ve zprávě na rozdíl od Perryho verze chybí, nebo lépe řečeno, nebylo možné vypátrat je přesná, nebo alespoň hrubá specifikace objektů, popřípadě informace o tom, kdo uvedené objekty skutečně vypustil.

Vzhledem k neustálému mlčení Spojených států ohledně tohoto případu je ale velice pravděpodobné, ne-li skoro jisté, že skutečnými viníky celé letecké havárie jsou Ukrajinci. A Spojené státy teď zamlčují fakta jen kvůli tomu, aby Ukrajinu ochránili.

Pokud by totiž teď Američané přišli s důkazy, že letadlo opravdu sestřelili Ukrajinci, tak by si Spojené státy začali hatit svou dříve rozdělanou a zatím ještě nedokončenou práci, kdy si do čela Ukrajiny zvolili své vlastní lidi, kteří měli Rusko vojensky vyprovokovat a následně z něj udělat globálního nepřítele. Proti tomuto nepříteli by pak Spojené státy (jak oni to rádi říkají) „v rámci mezinárodní bezpečnosti,“ vyhlásili válku.

Je tedy tak dost pravděpodobné, že USA pro svůj vlastní prospěch a dosažení svého cíle, uvedený nepopiratelný důkaz vztahující se k této havárii, nikdy nepředloží a tím tak, zhatí práci nizozemských vyšetřovatelů, kteří o letecké katastrofě MH17 sepsali stovky stran zprávy.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů