Spojené státy založili v Sýrii 19 vojenských základen, tvrdí analytik

620
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy založili v Sýrii 19 vojenských základen, tvrdí analytik
Spojené státy založili v Sýrii 19 vojenských základen, tvrdí analytik
Zdroj: www.iuvmonline.com

Spojené státy umístily v posledních několika měsících do Sýrie celkem 19 vojenských základen, přičemž dalších 22 vojenských zařízeních je umístěno v zemích sousedících se Sýrií. Cílem těchto zařízení má být cvičení militantů jdoucích proti vládě syrského prezidenta Bašara Asada. S takovýmito informacemi přišel před několika dny vedoucí expert pracující v Centru pro vojenská a politická stádia mezinárodních vztahů v Moskvě – profesor Vladimir Kozin.

Ten pro ruský zpravodajských portál Sputnik, konkrétně uvedl tato slova, cituji:

Pentagon vytvořil v Sýrii 19 vojenských základen a pevností, stejně jako 22 vojenských základen v sousedních zemích, aby tím pojistil nekončící zásobování zbraněmi, municí, palivem a potravin ozbrojenců z teroristických organizací.

Vedle oněch slov, uvedle také příklad, kdy konkrétně poukázal na americkou vojenskou základnu v At Tanfu nacházející se na jihu Sýrie, konkrétně 24 kilometrů od syrské provincie Homs Governorate.

Dle slov Kozina Damašek, coby hlavní město Sýrie, nikdy nesouhlasil s umístěním této základny na své území. Analytik zároveň také uvedl, že přímá pomoc militantům neodpovídá rozhodnutí OSN ani dohodám o deeskalaci v Sýrii. Uvedl také, že Washington podporuje ozbrojence, aby si zachoval americký vliv na vojenskou a politickou situaci v Sýrii.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů