Spojené státy vysílají z bezpečnostních důvodů do Evropy armádu

542
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy vysílají z bezpečnostních důvodů do Evropy armáduZdroj: www.cz.sputniknews.com
Spojené státy vysílají z bezpečnostních důvodů do Evropy armádu
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Buďto se Američané bojí ruských vojenských kroků, které nyní Rusko předvádí v Sýrii, anebo chtějí zas, před celým světem, tentokrát směrem k Evropě, demonstrovat svou sílu, aby sami sobě i celému světu dokázali, kdo je globální vojenskou silou, číslo jedna. A proč vlastně takto začínám článek, nebo přesněji řečeno, dnešní zprávu?

Protože je to z jejich vyjádření, naprosto jasně čitelné. Jejich zájmem není nic jiného než demonstrace síly. Abychom ale nepředbíhali, vezmeme to pěkně od začátku.

Spojené státy by v rámci programu, Operation Atlantic Resolve (OAR) měli do Evropy na půl roku, vyslat své vojenské síly. Přičemž jejich trasa by měla začínat na základnách Barnes Air National Guard Base v americkém státě Massachusetts, odkud vyrazí 131. stíhací perutě a Fresno Air National Guard Base v Kalifornii, odkud vyrazí 194. stíhací perutě a směřovat do islandského Keflaviku a na nizozemskou základnu u města Leeuwarden.

Později by se pak tyto americké vojenské letky měli přemístit na území Bulharska, Rumunska a Estonska.

A teď přichází to hlavní dámy a pánové, vysvětlení americké strany, která dle mého názoru má jasný a naprosto zřetelný cíl, jež byl zmíněn výše.

Cituji slova amerického zástupce Air Force:

Úkolem této vojenské letky bude provádět výcvik ‚spojenců a partnerů‘ Severoatlantické aliance (SA) ve snaze posílit interoperabilitu, demonstrovat americký závazek k Evropě, který je úplný, volný, mírový, bezpečnostní a prosperující v úmyslu odradit další ruskou agresi.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů