„Spojené státy vyhlásily Ruské federaci ekonomickou válku,“ tvrdí Dmitrij Medveděv

681
Print Friendly, PDF & Email
„Spojené státy vyhlásily Ruské federaci ekonomickou válku,“ tvrdí Dmitrij Medveděv
Zdroj: www.hronika.info

Současný ruský premiér Dmitrij Medveděv okomentoval v posledních několika hodinách, další americké sankce namířené proti Ruské federaci, již podepsané i americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ruský předák konkrétně prohlásil, že podepsáním nového balíku proti-ruských sankcí, vyhlašují Spojené státy Ruské federaci plnohodnotnou ekonomickou válku.

Přesná slova, která Dmitrij Medveděv uvedl na své facebookové stránce si nyní dovolím citovat:

Americkým prezidentem podepsaný nový sankční zákon proti Rusku vytváří několik následku. Zaprvé končí naděje na zlepšení našich vztahů s novou americkou administrativou. Zadruhé byla Rusku vyhlášena plnohodnotná ekonomická válka.

Zatřetí administrativa Trumpa předvedla úplnou nemohoucnost tím, že nejvíce ponižujícím způsobem předala svou výkonnou moc Kongresu. Mění to rozložení sil v politických kruzích USA.

Krom těchto slov ale ruský premiér ještě zdůraznil, že sankce, které Spojené státy nově zavádí, vůči Ruské federaci jsou všestranné, když konkrétně prohlásil tato slova. Opět cituji:

Sankční režim je kodifikován a bude zachován několik desetiletí, pokud nedojde k zázraku. Přitom bude přísnější než zákon Jackson — Vanik, protože je všestranný a nemůže být zrušen speciálním příkazem prezidenta bez souhlasu Kongresu.

Zdroj: Snews.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů