Spojené státy vojensky ztrácí a deník Economist poukazuje na 5 kritických míst v americké obraně

487
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy vojensky ztrácí a deník Economist poukazuje na 5 kritických míst v americké obraněZdroj: www.http://cz.sputniknews.com
Spojené státy vojensky ztrácí a deník Economist poukazuje na 5 kritických míst v americké obraně
Zdroj: www.http://cz.sputniknews.com

Dle řádků, které publikoval americký deník, Economist to vypadá, že Spojené státy budou muset znovu rozjet výzkumy ve zbrojním odvětví. Americký deník, Economist, totiž poukazuje na fakt, že Spojené státy v poslední době, velice polevili ve výzkumech točících se okolo zbrojních technologií. Místo toho se raději, až příliš začali zabývat bezpilotními letouny. Následkem toho tak Spojené státy ztratili a ztrácí svůj vojenský a zároveň také technologický náskok, před ostatními státy.

Situaci současné americké armády a jejího vybavení si již v loňském roce, dovolil okomentovat i šéf amerického ministerstva obrany, Pentagonu, Chuck Hagel. Ten se konkrétně trefuje „do noty“ amerického deníku, Economist – tvrdí, že Spojené státy by měli urychleně začít s rozvojem vojenských technologií, neboť se může velice rychle a brzo stát, že je ostatní státy jako třeba Rusko či Čína vojensky překonají.

Konkrétně třeba Čína za poslední roky „amerického, vojenského spaní“ dokázala vyvinout například nové raketové zbraně, ponorky, anti-satelitní zbraně, stíhačky, systémy protiraketové obrany, nebo třeba prostředky pro rádioelektronické boje. A nesmíme zapomenout ani na Rusko o němž se v mnoha případech mluví jako o zemi, která vojensky zakrněla. Toto tvrzení samozřejmě už dávno není pravdivé a je může být vskutku velkou otázkou, co nám vlastně tato severská země, ještě odhalí. Neni totiž pochyb o tom, že i Rusové , stejně jako Američané si před světem, nějaké ty zbraně prostě schovávají. I Rusko totiž začalo velice mohutně zbrojit a kvalita ruských zbraní letí raketově nahoru. Už teď je prý Rusko schopno nasadit velice podobné systémy, jako jsou ty Americké.

A u amerických systému, nebo lépe řečeno spíše u americké armády a její vybavenosti ještě nějakou chviličku zůstaneme, neboť přesně na toto téma se vyjadřuje i tamější deník, Economist, který problémy, nebo chceme-li „slabá místa“ americké armády shrnuje do pěti bodů.

1. Lodě vojenského námořnictva USA jsou zranitelnější před raketami protivníka vystřelených ze břehu.

2. Je stále složitější ochránit místní letecké základny od náhodného útoku.

3. Americké letectvo má problémy zachytit mobilní raketová zařízení.

4. Moderní prostředky protivzdušné obrany mohou sestřelit americké letadlo i na velkou vzdálenost.

5. Výzvědné satelity už nejsou chráněny před útokem.

Na závěr článku, lze říci snad jen jedno jediné: Slabých míst v americké armádě je vskutku dost. A pokud Amerika bude chtít (jako, že ona chce za každou cenu), zůstat vojenskou super-velmocí, bude si muset sáhnout, secakramensky hluboko do své kapsy, aby dokázala ufinancovat nové vojenské výzkumy, jež ji zas na nějakou dobu posunou, před ostatní. Dle deníku Economist to musí být částka, vskutku astronomická, taková, aby pro jiné státy byla nedosažitelná.

Zdroj: Sputniknews

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů