Spojené státy uvrhli sankce na lidi a organizace spojené s Islámským státem

489
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy uvrhli sankce na lidi a organizace spojené s Islámským státem
Spojené státy uvrhli sankce na lidi a organizace spojené s Islámským státem
Zdroj:wonderfulengineering.com

Celkem na 35 jednotlivců (lidí), včetně některých organizací, které byly, případně jsou podezření ze spojení s teroristickou organizací, „Islámský stát,“ uvalili Spojené státy americké, přesněji řečeno ministerstvo financí své sankce. S touto informací na světlo světa, přichází internetová prezentace, již zmíněného amerického ministerstva financí, kde se konkrétně píše i o národnostech, jednotlivých teroristů.

Podle všech dostupných informací se americké sankce, týkají hlavně islámských jednotek, sídlících v Severním Kavkazu a v Afghánistánu. Jedná-li se pak o občanství jednotlivých teroristů, tak zde můžeme najít rodáky třeba z Ruska (konkrétně se jedná o jména jako Rustam Aselderov, Tarchan Gazijev a Šamil Izmajlov) či ze zemí jako je Francie, Velké Británie, Tádžikistán, Pákistán, Saúdské Arábie, Jemenu a ještě mnoha dalších zemí.

Samotné sankce, jak už bylo jednou uvedeno, uvalilo hlavně americké ministerstvo financí. Jak ale asi nyní z mé předcházející věty tušíte, tak celá záležitost, okolo uvrhnutí sankcí na jednotlivé osoby a organizace, podezřelé z kamarádíčkování se s Islámským státem byla poněkud složitější.

Americké ministerstvo financí totiž své sankce uvrhlo pouze na 29 lidí, včetně organizací. O zbytek (o zbývajících 6 lidí včetně organizací) se postaralo americké ministerstvo zahraničí.

Pokud se nyní zmíníme o hlavních „efektech“ amerických sankcí na zmíněné organizace, či lidi, tak účelem těchto sankcí je zablokování veškerých aktiv na území Spojených států a také zákaz všem občanům provádění jakýchkoliv plateb s organizacemi, či lidmi, jež jsou postiženi těmito sankcemi.

Závěrem by bylo dobré říci, že v souvislosti s těmito sankcemi by se po více, jak roce krušných Rusko-amerických vztahů, mohlo konečně blízknout na lepší časy, poněvadž jak na briefingu, zaměřeném na zmíněné sankce, uvedl zástupce americké administrativy, tak Spojené státy v této záležitosti spolupracovali s Ruskem.

Konkrétně řekl tato slova, cituji:

Jsme v pravidelném kontaktu s řadou zahraničních partnerů v souvislosti s rozhodováním ohledně uplatňování takových sankcí…Často komunikujeme s Rusy o klíčových mezinárodních teroristech, kteří znepokojují i USA i Rusko. I v tomto konkrétním případě jsme s nimi úzce spolupracovali, aby byla možnost uplatnit tyto sankce jak zde, uvnitř země, tak i v OSN.

Zdroj: Nová Republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů