Spojené státy snižují vojenské stavy na Filipínách

679
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy snižují vojenské stavy na FilipínáchZdroj: www.zivotnafilipinach.cz
Spojené státy snižují vojenské stavy na Filipínách
Zdroj: www.zivotnafilipinach.cz

Vláda Spojených států se společně s filipínskou vládou, dohodla na snížení amerických, vojenských aktivit na filipínském území. Zmenšit by se měl jak počet aktivně sloužících vojáků na Filipínách, tak ale i počet Americko-filipínských vojenských cvičení. Zprávu o snižování amerického vojenského vlivu na Filipínách přinesla britská zpravodajská služba, Reuters, jež ve svém článku, pod podmínkou anonymity, citovala slova filipínského generála.

Ten konkrétně uvedl, že filipínské ministerstvo obrany už nařídilo své armádě, omezit realizaci vojenských cvičení společně se Spojenými státy. Podle slov generála se nyní obě země budou zaměřovat spíše na humanitární pomoc a na záchranné operace při katastrofách.

Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, tak vedle společných, vojenských cvičení by se dle informací, poskytnutých filipínským generálem, měl snižovat i počet amerických vojáků, kolujících mezi americkými základnami na Filipínách. Těch bylo ještě v posledních dvou letech, něco kolem 5 000. Kolik jich na Filipínách zůstane, zatím není jasné. A stejný osud čeká i na americká letadla, která by se z Filipín, měla rovněž stáhnout.

K tomuto tahu se samozřejmě, krom filipínského generála, ozvala reakce i ze strany Spojených státu, přesněji od amerického generála, Restituta Padilla, jenž prohlásil, cituji:

Těšíme se na pokračování a úzkou spolupráci v centrálních oblastech obou našich národních a bezpečnostních zájmů, včetně humanitární pomoci a pomoci při katastrofách, boje proti terorismu, kybernetické bezpečnosti a námořní bezpečnosti.

Zdroj: Reuters

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů