Spojené státy rozmisťují své síly v Polsku

603
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy rozmisťují své síly v Polsku

Zdroj: www.cz.pinterest.com

Spojené státy hodlají na polském území umístit svou skupinu vojenského bojového letectva. Tu by mělo tvořit celkem 80 vrtulníků, různých typů a zhruba čtyři stovky vojáků. Přesnou pozici vojenské skupiny, stejně jako mnoho dalších organizačních záležitostí, aktuálně ještě dojednává polská armáda, takže výsledky budou známy až časem. Informaci o americké vojenské aktivitě na polském území, na svém webu přinesla redakce polského zpravodajského listu Rzeczpospolita.

Ta ve svém článku uvádí, že zmíněná vojenská skupina by mohla být rozmístěna na jednom z polských letišť v obci Powidz (o pozici, jak bylo uvedeno výše, se ale stále jedná). Úkolem bojové skupiny bude zajistit vzdušnou podporu skupině amerických tanků, která na polské území již dorazila. Co přesně obě vojenské skupiny, vlastně chystají, polský zpravodajský list neuvedl. Jisté je jedno: Zmíněná skupina amerického bojového letectva bude tvořena několika typy vrtulníků. A to sice: vrtulníky Black Hawk, několika typů, kterých by do Polska mělo dorazit hned 50, dále pak ale také 24 bitevními vrtulníky AH-64 a zhruba 10 těžkými vojenskými transportními vrtulníky Chinook.

Některé zdroje ohledně, v Polsku ještě nerozmístěných amerických vrtulníků, uvádí, že stroje již byly dopraveny do Německa, kde by v nejbližší době mělo být rozhodnuto o jejich přesunu do Polska. Předpoklady jsou aktuálně takové, že celý přesun by se měl odehrát nejpozději do konce letošního března.

K transportu amerických vrtulníku do Polska pro polský zpravodajský list Rzeczpospolita, závěrem poskytl více informací představitel generálního štábu polských ozbrojených sil Mareka Pietrzaka, který konkrétně uvedl, cituji:

Tato otázka se ještě s americkou stranou projednává. Plánuje se další průzkum v Powidze. A až bude proveden, dozvíme se podrobnosti. Pak bude jasné, jaká zařízení a v jakém množství budou přepravena do Polska.

Zdroj: Rzeczpospolita (rp.pl)

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů